ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google представив Axion – свій перший спеціальний процесор для центру обробки даних на базі Arm

author avatar ProIT NEWS

Google намагається зробити хмарні обчислення доступнішими за допомогою спеціально виготовленого процесора Arm під назвою Axion. У компанії стверджують, що Axion пропонує на 30% кращу продуктивність, ніж інші екземпляри на базі Arm від конкурентів, таких як AWS і Microsoft, а також на 50% кращу продуктивність і на 60% кращу енергоефективність, ніж порівняльні екземпляри на базі X86.

Однак Google не надав жодної документації на підтвердження цих заяв, повідомляє Tech Crunch. Немає й дат доступності, цін, додаткових технічних даних. Компанія навіть не сказала, з яким екземпляром X86 вона порівнює Axion.

«Технічна документація, включно з порівняльним аналізом і деталями архітектури, буде доступна пізніше цього року», – зазначила у коментарі представниця Google Аманда Лам.

Можливо, чипи ще навіть не готові? Зрештою, Google знадобилося багато часу, щоб анонсувати чипи Arm для Cloud, особливо з огляду на те, що компанія вже давно розробляє власні чипи штучного інтелекту TPU, а нещодавно зʼявилися спеціальні мобільні чипи на основі Arm для телефонів Pixel. Зауважимо, що AWS випустила свої чипи Graviton ще у 2018 році.

Треба зауважити, що Microsoft анонсувала свої чипи Cobalt Arm лише наприкінці минулого року і вони ще не доступні для клієнтів. Але Microsoft Azure пропонувала інстанси на основі серверів Ampere Arm ще 2 роки тому.

У Google наголошують, що оскільки Axion побудовано на відкритій основі, клієнти Google Cloud зможуть перенести свої наявні робочі навантаження Arm у Google Cloud без будь-яких змін.

Марк Ломаєр, віцепрезидент Google Cloud з обчислень та інфраструктури AI/ML, пояснює:

«Нещодавно ми зробили внесок у віртуальне середовище SystemReady, яке є стандартом сумісності апаратного та мікропрограмного забезпечення Arm, який забезпечує безперебійну роботу звичайних операційних систем і пакетів програмного забезпечення в системах на базі ARM. Завдяки цій співпраці ми отримуємо доступ до широкої екосистеми хмарних клієнтів, які вже розгорнули робочі навантаження на основі ARM у сотнях постачальників програмного забезпечення і проєктів із відкритим кодом».

Google використовував серверні комп’ютери на базі Arm для внутрішніх цілей для розміщення реклами на YouTube, баз даних BigTable і Spanner, а також інструменту аналізу даних BigQuery. Компанія поступово переведе їх на хмарні інстанси Arm під назвою Axion, коли вони стануть доступними.

Нагадаємо, нещодавно Google оголосила про інвестиції в розмірі $1 мільярд у новий центр обробки даних у Великій Британії. Він сприятиме розвитку інновацій ШІ та підтримуватиме клієнтів Google Cloud у регіоні.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.