ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Grafana Labs надає інструмент профілювання відкритого коду

author avatar ProIT NEWS

Grafana Labs випустила версію 1.0 інструменту з відкритим вихідним кодом, який збирає дані про код програми для вирішення проблем та оптимізації. Інструмент спрощує визначення конкретних рядків коду, що керують процесом або завданням у програмі, повідомляє DevOps.com.

Райан Перрі, технічний директор Pyroscope у Grafana Labs, сказав, що Grafana Pyroscope 1.0 поєднує у собі інструмент, придбаний минулого року, із Grafana Phlare – інструментом профілювання коду, розробленим Grafana Labs раніше. Поєднання двох інструментів дає змогу точніше відстежувати код з основною базою даних, яка розроблена для горизонтального масштабування.

Наприклад, Grafana Pyroscope 1.0, який підтримує Berkeley Packet Filtering (eBPF), що працює в системах Linux, тепер може приймати, зберігати та запитувати робочі навантаження з будь-якого проєкту будь-якого розміру.

Grafana Pyroscope 1.0 вже використовувався для профілювання понад 50 тисяч екземплярів застосунків зі швидкістю понад 6 тисяч унікальних профілів на секунду.

Інструмент профілювання коду було додано до Grafana Cloud Profiles.

Основний варіант використання Grafana Pyroscope – це усунення несправностей програм. Однак організації також використовують його для виявлення та видалення мертвого коду у програмі.

У майбутньому планується додати підтримку таких функцій, як Flame Graph у запитах на підключення GitHub, розгортання Canary, оптимізацію за допомогою профілю (PGO), інтеграцію профілювання з інструментами навантажувального тестування, такими як Grafana k6, та інтеграцію з візуальними редакторами, такими як VS Code.

Крім того, Grafana Labs прагне працювати з проєктом OpenTelemetry під керівництвом Cloud Native Computing Foundation (CNCF), який розробляє власний інструмент профілювання OTel. Grafana Pyroscope 1.0 забезпечить змогу отримувати дані з цього інструменту.

Grafana Labs також працює над удосконаленням комплектів розробки програмного забезпечення на стороні клієнта (SDK), щоб додати більше функцій керування агентами в режимі реального часу, таких як контроль вибірки, спеціальні можливості профілювання й альтернативні параметри інструментарію.

До того ж Grafana Labs планує покращити інтеграцію eBPF для таких мов, як Python, Java та .NET.

Команди DevOps витрачають багато часу на оптимізацію продуктивності програми та вирішення проблем, які виникають через тривалий час після її початкового розгортання.

Інструменти профілювання коду значно спрощують агрегування показників, журналів і трасувань, що робить налагодження й усунення несправностей програм менш виснажливими.

Раніше ProIT повідомляв, що Grafana Labs скорочує час на створення інформаційних панелей спостереження.

Також ми писали, що DevOps-спільнота повстала проти змін у ліцензії Terraform від HashiCorp.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.