Приблизно хвилину

Заборона на виїзд чоловіків сповільнює обороти українського ІТ

author avatar ProIT NEWS
ProIT: медіа для профі в IT

Українські ІТ-компанії збавляють обороти, бо співробітники-чоловіки не можуть виїжджати за кордон для зустрічей з клієнтами. Про це в інтерв'ю ProIT розповів співзасновник та СЕО Revenue Grid Влад Воскресенський.

На його думку, на девелоперів тисне неможливість подорожувати.

"В Україну зараз заїхати в принципі можна, якщо ти не українець. Але для цього треба мати велике бажання. І затягнути туди клієнта зараз неможливо – який дурень поїде під приціл? Це ж не політичний крок, кому треба ця сміливість? А якщо ти сам з України, і ти людина, яка займається розвитком бізнесу, то виїхати з України можна тільки якщо ти дівчина, якщо ти хлопець – дуже мало варіантів. Від цього ми дійсно страждаємо", – каже Влад Воскресенський.

Влад Воскресенський стверджуєе, що система "Шлях" жодного разу не допомогла їхнім співробітникам виїхати за кордон, щоб поєднати гуманітарну допомогу з зустрічами з клієнтами.

За його словами, майже одразу заборона на виїзд почала впливати на бізнес через "обрізані" зовнішні контакти, а зараз це впливає ще й зсередини.

"Важко провести стратегічне планування, коли людей не можна закрити в одній кімнаті і протримати їх там день-два. Фізично ми не можемо усіх співробітників-американців привезти в Україну. І не можемо ключових людей з України вивезти хоча б на 2-3 дні. Я вважаю, що це проблема для усієї української економіки, і вона буде наростати. Нам  треба якось зрозуміти, як Ізраїль в постійному стані війни має й авіасполучення, і всі вільно їздять... Війну ж на одному полі бою не виграти, лише комбінацією економіки й політики, а ми власну економіку зупиняємо", – вважає Влад Воскресенський.

Повне інтерв'ю з Владом Воскресенським, співзасновником та СЕО Revenue Grid, читайте тут.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.