«Єдиноріг» Dataminr звільняє 20% персоналу, щоб подвоїти використання ШІ
2 хв.

«Єдиноріг» Dataminr звільняє 20% персоналу, щоб подвоїти використання ШІ

author avatar ProIT NEWS

Dataminr, нью-йоркський big data-стартап вартістю понад $4 мільярди, звільняє значну частину свого персоналу, оскільки готується подвоїти у роботі використання штучного інтелекту. Про це повідомляє TechCrunch.

Стало відомо, що компанія, яка використовує ШІ та алгоритми великих даних для прогнозування новин й інших глобальних подій, сьогодні звільняє близько 150 своїх працівників.

Згідно з повідомленням засновника та генерального директора Dataminr Теда Бейлі, яким із виданням поділилися поінформовані джерела, посадовець посилається на вплив економічного середовища, операційну ефективність та «останній швидкий прогрес нашої платформи штучного інтелекту».

Компанія сигналізувала співробітникам про те, що наближається реструктуризація, із жовтня. Хоча поки неясно, які бізнес-сфери це зачепило і хто саме з робітників втратить роботу.

Тед Бейлі у своєму повідомленні для співробітників зазначив, що заходи з реструктуризації «поставлять Dataminr на дуже міцну фінансову основу для просування вперед».

Компанія прагне до подальшого вдосконалення своєї платформи ШІ та продуктів. Зокрема, із запуском нової платформи штучного інтелекту у першому кварталі, яка буде поєднувати прогнозний ШІ із генеративним ШІ. Однак це потенційно означає також, що стартап налаштовується на сценарій, за яким він більше не залучатиме зовнішнього фінансування.

Dataminr за допомогою спеціальних алгоритмів аналізує потік публічних повідомлень у соцмережах, виявляючи важливі факти та спалахи зацікавлення до певних тем у всьому світі.

Крім того, ресурс допомагав інвесторам ухвалювати рішення щодо капіталовкладень на основі обговорень у соціальних мережах.

Не дивно, що деякі зібрані ним дані й те, як вони використовувалися, роками викликали суперечки. Але це не завадило компанії набрати обертів. Dataminr вдалося досягти успіху завдяки ключовим партнерствам із такими компаніями, як Twitter, і клієнтами в уряді, на підприємствах, у фінансових службах і ЗМІ.

Востаннє стартап оцінювали в $4,1 мільярда у 2021 році, коли він залучив $475 мільйонів. Загалом же було залучено більш ніж $1 мільярд від понад 100 інвесторів, включно з Fidelity та Morgan Stanley, а також Venrock, IVP та багатьма іншими.

До речі, Twitter, який тепер називається X, колись також був інвестором Dataminr, хоча деякий час тому відмовився від своєї частки. Дані PitchBook вказують на те, що протягом останнього року він залучив нерозголошену суму для подальшого фінансування двома різними траншами.

Останніми роками компанія справді подвоїла аспекти штучного інтелекту у своєму наборі технологій, що є однією з причин, чому вона скорочує свою робочу силу.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.