ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

iMessage від Apple може уникнути регуляторних вимог ЄС щодо сумісності платформи

author avatar ProIT NEWS

Bloomberg повідомляє, що розслідування, проведене Європейською комісією, дійшло попереднього висновку, що сервіс чату iMessage недостатньо популярний серед бізнес-користувачів, щоб на нього поширювалися нові правила.

ЄС працює над законодавством відповідно до Закону про цифрові ринки (DMA), яке вимагатиме від Apple внести зміни в iMessage, щоб зробити його доступним на інших платформах.

Правила, які стосуються відповідності критеріям «важливого шлюзу», змусять великі технологічні компанії відкрити свої різноманітні сервіси та платформи для інших компаній і розробників.

Правила сумісності теоретично означають, що застосунки Meta, такі як WhatsApp або Messenger, можуть вимагати взаємодії з фреймворком iMessage від Apple, і Apple буде змушена виконувати їх у межах ЄС. Але сьогоднішній звіт свідчить про те, що iMessage може вийти за межі законодавства, оскільки він не широко використовується у бізнесі.

У звіті зазначається, що можлива відстрочка для Apple є частиною п’ятимісячного ринкового розслідування Європейської комісії, і звільнення Apple не було і не буде офіційно підтверджено до завершення розслідування в лютому.

Незалежно від висновків розслідування, DMA, швидше за все, змусить Apple внести серйозні зміни у роботу App Store, FaceTime і Siri в Європі.

У вересні ЄС оприлюднив список із 22 ключових сервісів, на які поширюватимуться правила, включно з Google Search від Alphabet Inc., маркетплейс Amazon.com Inc. і Facebook від Meta.

Для Apple її App Store, браузер Safari та мобільна операційна система iOS також були визначені як «сервіси основної платформи», тобто на них поширюється дія зазначеного закону.

Нещодавно компанія Apple оголосила про прийняття стандарту RCS для обміну текстовими повідомленнями. Очікується, що iPhone отримають підтримку RCS у 2024 році через оновлення iOS, яке додасть деякі ексклюзивні функції обміну повідомленнями iMessage до обміну повідомленнями з Android.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.