ProIT: медіа для профі в IT
5 хв.

Лайфхаки: 9 нових функцій у Картах Apple, які полегшать навігацію на iPhone

author avatar ProIT NEWS

Останнє оновлення програмного забезпечення для Apple Maps додає дуже затребувану функцію, яку інші навігаційні програми мали протягом тривалого часу, повідомляє Gadget Hacks. Додано також нові речі, які вам потрібно знати про електромобілі, обмежені послуги стільникового зв’язку, навігаційні підказки, варіанти маршруту тощо.

Багато з наведених нижче функцій також працюватимуть на iPad з iPadOS 17 під час планування маршрутів, а також на macOS 14 Sonoma.

ProIT розповідає про 9 нових функцій у Картах Apple, які варто спробувати.

1. Офлайн-карти

В iOS 17 Apple Maps нарешті наздогнали інші застосунки, як-от Google Maps, які дають змогу завантажувати офлайн-карти, гарантуючи, що ви все ще можете отримати маршрути та покрокову навігацію для будь-якого виду громадського транспорту, приблизний час прибуття та інформацію про місцезнаходження визначних місць на вашому iPhone щоразу, коли стикаєтеся з «мертвими зонами» стільникового зв’язку та відсутнім Wi-Fi.

Існує кілька способів завантажити офлайн-карту, наприклад із карти місця чи можливого маршруту. Також можна обрати спеціальну область перед збереженням її на своєму iPhone.

Чим більший регіон, який ви хочете зберегти, тим більший розмір файлу карти. Ви можете зберегти скільки завгодно офлайн-карт, якщо у вас є достатньо вільного місця. А офлайн-карти все ще можуть працювати з CarPlay та Apple Watch.

2. Попередження про обмежене обслуговування

Під час вибору навігаційного маршруту Карти попередять вас за допомогою консультаційного повідомлення, якщо в області вздовж маршруту буде обмежене стільникове обслуговування, і ви можете легко завантажити офлайн-карту звідти. Наразі ця функція обмежена національними парками США, але з часом компанія Apple зможе підтримувати й інші регіони.

3. Бажані мережі зарядки електромобілів

Якщо у вас електромобіль, iOS 17 дозволяє вказати бажані мережі зарядки, які відображатимуться у маршрутах під час планування зупинок для зарядки та в результатах пошуку. Для цього у Картах торкніться свого зображення профілю або ініціалів, виберіть «Транспортні засоби» та виберіть свій автомобіль.

Далі виберіть «Додати мережу». Ви можете вибрати бажані мережі, такі як BlueOval, ChargePoint, Electrify America, EV Connect, Electric Circuit та EVgo. Виберіть одну або скільки завгодно.

Під час маршрутів і в результатах пошуку ви маєте бачити лише бажані мережі, залишаючи решту поза увагою. Це чудово в CarPlay, де легко додавати зупинки для зарядних станцій, оскільки відображаються лише бажані мережі.

4. Більше деталей про зарядки для електромобілів

У результатах пошуку, на картках місць і під час додавання зупинок для заряджання Apple Maps на iOS 17 також повідомлять вам не лише про те, скільки зарядних точок є на зарядній станції, а і про те, скільки з них не використовуються на той момент. Під час пошуку на карті маркери розташування також повідомлять, скільки є зарядних пристроїв (чого раніше не було) і скільки з них доступно.

Вам навіть не потрібно мати електромобіль, щоб побачити їх, тож якщо ви пасажир у чиємусь електромобілі, то можете допомогти водію знайти зарядну станцію, де не доведеться довго чекати. Однак не всі зарядні станції підтримують цю функцію. Поки що ця функція працює лише з Blink і ChargePoint.

На картках місць ви можете побачити типи розеток, як і раніше, але буде вказано, скільки з них доступно, а також швидкість заряджання в кіловатах. Якщо вибрані вами мережі заряджання підтримують наявність зарядного пристрою, він також відображатиметься у CarPlay під час додавання зупинки для заряджання.

5. Спеціальна гучність голосу для голосових вказівок

В iOS 14 користувачі могли змінити гучність голосових вказівок для навігації Apple Maps, щоб вони менше заважали відтворенню медіафайлів, але в новіших версіях iOS ці параметри з певних причин були пропущені. Тепер же iOS 17 повертає їх.

Ви можете вибрати параметри гучності в «Налаштуваннях» –> «Карти» –> «Голосові вказівки» –> «Гучність голосу» або зробити це будь-коли під час навігації, натиснувши кнопку розгортання на картці «Параметри маршруту» (Route Options), а потім – «Гучність голосу». Гучність можна вибрати низьку, звичайну або високу (ці параметри тепер називається тихіше, нормально та голосніше).

6. Інформація про пункт призначення в параметрах поточного маршруту

Крім того, що ви можете бачити на зображеннях попередньої функції, картка «Параметри маршруту» тепер містить назву пункту призначення з кнопкою виклику, тож ви можете швидко зв’язатися з ним по дорозі, якщо потрібно.

7. Більш докладна інформація про маршрут

Ця функція зробить щасливими туристів і дослідників. Результати пошуку маршрутів тепер містять миттєву інформацію, таку як довжина маршруту, округ і штат.

Коли ви обираєте стежку в підтримуваному парку, її картка місця тепер показує довжину стежки, найвищу та найнижчу точки висоти та відстань до початку стежки. Карти навіть нададуть вам покликання на початкову стежку, яку раніше ви могли знайти лише за допомогою пошуку.

Картки стежок також стали детальнішими зі швидкими покликаннями на всі стежки, які починаються з цієї точки.

Торкніться однієї зі стежок, і ви побачите всю інформацію про неї (довжину, точки висоти, відстань тощо), а також отримаєте швидке покликання на початок стежки, щоб дослідити інші стежки.

8. Детальні топографічні карти на Apple Watch

Більша частина нової інформації про маршрути та їх початок також відображається на Apple Watch із watchOS 10, тож ви можете почати похід, навіть не дістаючи iPhone. Але у watchOS 10 також є те, чого немає в iOS 17, – детальні топографічні карти.

Збільште масштаб Apple Watch, щоб переглянути нову топографічну карту, на якій можна досліджувати місцевість на наявність гір, долин, озер і річок. Топографічні карти показують контурні лінії, висоту та цікаві місця, а не лише стежки.

9. Вкладки способів транспортування

Під час вибору параметрів маршруту в Apple Maps на iOS 17 інтерфейс користувача тепер стає більш простим під час вибору способу транспортування. У попередніх версіях iOS вибір знаходився у спадному меню, дещо прихованому. Тепер це простий інтерфейс із вкладками, який дає змогу вибирати між автомобілем, пішою прогулянкою, громадським транспортом, велосипедом і підтримуваними застосунками для спільної поїздки.

Раніше ProIT розповідав про інші лайфхаки: як увімкнути приховані функції Windows 11 за допомогою Microsoft StagingTool.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.