ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

LaunchDarkly розширює можливості й охоплення платформи керування функціями

author avatar ProIT NEWS

LaunchDarkly цього тижня завдяки оновленню Galaxy додав до своєї платформи керування функціями низку інструментів для вирішення будь-яких завдань: від спрощення надання певних можливостей кінцевим користувачам після розгортання програми до забезпечення більшої видимості робочих процесів. Про це повідомляє DevOps.

Крім того, компанія розповіла про альянси з GitHub, Bitrise, Snowflake, Twilio і Sentry, які дають змогу запускати платформу керування функціями з платформ, наданих цими середовищами.

Джонатан Нолен, старший віцепрезидент із розробки LaunchDarkly, сказав, що мета полягає в тому, щоб зробити можливою інтеграцію платформи програмного забезпечення як послуги (SaaS) для керування функціями як до, так і після розробки програм за допомогою робочих процесів DevOps.

Оновлення Galaxy Product Release, зокрема, додає інструмент Segment Builder, щоб полегшити визначення можливостей, які будуть активовані для різних груп користувачів, а також Engineering Insights Hub для відстеження показників швидкості та якості.

Інші доповнення включають інструмент Release Assistant для створення попередньо визначених повторюваних шляхів для поступового розгортання, інструмент Release Guardian для швидкого виявлення та виправлення операційних регресій, інструмент Migration Assistant, який допомагає переміщувати програмне забезпечення з однієї платформи на іншу, та інструмент Mobile Release Optimizations.

Нарешті, LaunchDarkly додав можливість Funnel Experiments до свого наявного інструменту Product Experimentation для вимірювання й оптимізації поведінки користувачів.

Оскільки все більше організацій починають надавати різні рівні цифрових послуг за різними цінами, виникає очевидна потреба в можливості обмежити доступ до цих цифрових послуг. Команди розробників застосунків, звичайно, використовують управління функціями з 1970-х років, щоб ізолювати розробку різних компонентів у гілку, над якою можна працювати й тестувати, не впливаючи на основну збірку, на якій базується програма.

Керування функціями дає змогу командам розробників експериментувати з додаванням нових можливостей таким чином, щоб не порушувати роботу програми. Коли проєкт завершено, ця гілка зазвичай об’єднується з основною збіркою або може бути розгорнута як мікросервіс, який може бути викликаний через інтерфейс прикладного програмування (API) іншими модулями програми або іншою зовнішньою програмою.

В основі цієї можливості лежить те, що називається прапорцями функцій (перемикачами функцій), які дають змогу динамічно вмикати чи вимикати служби залежно від того, хто до них звертається. Замість того, щоб обмежуватися процесом розробки застосунків, ці позначки функцій тепер використовуються у виробничих середовищах, щоб забезпечити безперервне надання кількох типів цифрових послуг різним класам користувачів. Платформа керування позначками функцій дає змогу організації відстежувати всі прапорці, щоб підтримувати узгодженість загального середовища програми.

LaunchDarkly обґрунтовує платформу SaaS, яку можна використовувати для централізованого керування функціями в кількох робочих процесах, як альтернативу використанню можливостей керування функціями, вбудованих у платформу безперервної інтеграції/безперервної доставки (CI/CD).

Кожна організація повинна вирішити для себе, як найкраще керувати функціями на основі того, скільки платформ DevOps вони можуть використовувати. Але очевидно, що керування функціями тепер відіграє набагато більшу роль у створенні широкого діапазону застосунків у той час, коли організації більше, ніж будь-коли, залежать від програмного забезпечення.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.