ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Linux Mint 21.3 Virginia доступний для завантаження. Що нового?

author avatar ProIT NEWS

Довгоочікуваний дистрибутив Linux Mint 21.3 Virginia тепер доступний для завантаження з безлічі дзеркал проєкту Linux Mint по всьому світу, повідомляє 9to5 linux.com.

Linux Mint 21.3 Virginia містить найновіше робоче середовище Cinnamon 6.0 для своїх флагманських версій, яке постачається з експериментальним сеансом Wayland.

Після оновлення до Linux Mint 21.3 користувачі знайдуть новий запис Cinnamon on Wayland на екрані входу. Стандартний сеанс все ще використовує сервер Xorg. Поки сеанс Wayland перебуває в експериментальному стані, він пропонує підтримку фракційного масштабування на екранах HiDPI (4K).

Сеанс Wayland на Linux Mint 21.3

Крім експериментального сеансу Wayland, середовище робочого столу Cinnamon 6.0 у випуску Linux Mint 21.3 має багато інших переваг. Зокрема, можливість завантажувати дії контекстного меню правою кнопкою миші для файлового менеджера Nemo так само, як ви завантажуєте аплети Cinnamon, десклети, розширення і теми.

Також Cinnamon 6.0 пропонує оновлені аплети Sound і Power, підтримку зображень AVIF, масштабування робочого столу, підтримку вибору кольорів у службі скриншотів, нову опцію деталей меню, 75% масштабування, xdg-портал файл конфігурації, а також різні інші вдосконалення.

Інші підтримувані випуски Linux Mint 21.3 постачаються з робочими середовищами Xfce 4.18 і MATE 1.26, незмінними порівняно з попереднім випуском Linux Mint 21.2 Victoria.

Версії Linux Mint 21.3 Xfce (ліворуч) і MATE (праворуч)

Усі три випуски Linux Mint 21.3 включають оновлені власні програми, такі як програма для перегляду ТВ Hypnotix, яка отримала можливість зберігати канали як вибрані та створювати власні канали для використання програми без будь-якого списку відтворення чи будь-якого постачальника IPTV.

Відтворення відео у засобі перегляду зображень Pix було вдосконалено в цьому випуску, щоб врахувати орієнтацію відеокліпу й автоматично його повертати.

Крім того, інструмент перейменування пакетних файлів Bulky отримав підтримку ескізів і перетягування.

Було оновлено й екран входу Slick Greeter, щоб дати змогу користувачам налаштовувати розташування вікна входу, а застосунок для обміну файлами Warpinator отримав можливість підключатися до іншого пристрою вручну за допомогою вводу IP-адреси або використання QR-коду на мобільному пристрої.

Ще одна цікава зміна у випуску Linux Mint 21.3 Virginia – це можливість використовувати нестабільний репозиторій Romeo для встановлення передових функцій у дистрибутив. У зв’язку з цією зміною нестабільний PPA Linux Mint застарів.

Linux Mint 21.3 базується на серії операційних систем Ubuntu 22.04 LTS (Jammy Jellyfish) і працює на базі ядра Linux 5.15 LTS, яке підтримується протягом тривалого часу. EDGE ISO буде доступний найближчими тижнями з новішим ядром для розширеної апаратної підтримки, а саме ядром Linux 6.5.

Linux Mint 21.3 також поставляється з повною підтримкою SecureBoot, сумісністю з широким спектром реалізацій BIOS та EFI, режимом EFI за замовчуванням для завантажувача GRUB і режимом BIOS за замовчуванням для завантажувача ISOLINUX/Syslinux.

Як і попередні випуски серії Linux Mint 21, Linux Mint 21.3 отримуватиме оновлення безпеки до 2027 року.

Читайте також на ProIT: 5 дистрибутивів Linux, які вдихнуть нове життя у старе обладнання.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.