ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Meta відкриває Quest OS для сторонніх виробників гарнітур: Asus, Lenovo та Xbox

author avatar ProIT NEWS

Компанія Meta оголосила, що операційна система змішаної реальності, яка працює в гарнітурах Meta Quest, може офіційно використовуватися сторонніми виробниками пристроїв. Три головні технологічні гравці, а саме Asus, Lenovo та Xbox від Microsoft, – це перші компанії, які підтвердили, що розроблятимуть нові пристрої із програмним забезпеченням. Про це повідомляє Tech Crunch.

Відкрита система, яка тепер називається Meta Horizon OS, дає змогу розробникам отримувати доступ до таких технологій, як відстеження очей, обличчя, рук і тіла, а також проходження високої роздільної здатності. Це популярна функція змішаної реальності, за допомогою якої користувачі можуть бачити навколишнє середовище в гарнітурі.

У компанії кажуть, що всі майбутні гарнітури можна підключати через застосунок Meta Quest на пристроях iOS та Android.

Згідно з оголошенням, Microsoft об’єднується з Meta для створення обмеженого випуску Meta Quest, натхненного Xbox. Asus і Lenovo створюють гарнітури, розроблені для конкретних випадків використання. Наприклад, Asus розробляє гарнітуру, призначену для ігор, тоді як Lenovo хоче, щоб її пристрій був для продуктивності, навчання та розваг.

Meta Horizon OS з’являється в той час, коли конкуренція за гарнітури VR/AR між Meta, Apple і Sony продовжує наростати. Хоча відкрита операційна система, безумовно, є стратегічним і цікавим кроком для компанії, залишається питання, чи дасть це Meta перевагу у перегонах і чи взагалі гарнітури, схожі на Quest, будуть популярні.

Раніше ми повідомляли, що Meta може продемонструвати свої перші окуляри AR вже цієї осені.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.