ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft переносить деякі оболонки інтерфейсу користувача у Win32 з UWP: витік інформації

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft може перенести деякі елементи оболонки (елементи інтерфейсу користувача), зокрема Control Center, до Win32 + XAML з UWP у Windows 11. Про це повідомляє Windows Latest.

Спочатку багато з цих елементів оболонки створювалися за допомогою UWP (універсальної платформи Windows), яка дає змогу розробникам Windows 11 створювати «універсальні» програми, які можуть працювати в різних форм-факторах.

Незважаючи на те, що UWP поки що залишається, схоже, відбулися стратегічні зміни в тому, як будуються деякі частини Windows. Раніше багато інтерфейсів оболонки або елементів користувача створювалися за допомогою UWP або універсальної платформи Windows, але нові покликання у попередньому перегляді свідчать про те, що технічний гігант відходить від використання UWP для певних функцій.

Як помітив Xeno на X (раніше Twitter), остання збірка для попереднього перегляду постачається з новими файлами в System32 Windows 11: controlcenter.dll (Центр керування або Центр дій), mlenginestub.exe (Відкріплена заглушка MLEngine), shellhost.exe (ShellHost) sortwindows64.dll (SortWindows64 dll).

Windows 11 може використовувати комбінацію Win32 + XAML для створення інтерфейсів користувача

Наведені вище зміни свідчать про те, що Microsoft використовує комбінацію старіших і новіших технологій (Win32 і XAML) для створення частин інтерфейсу Windows, зокрема Центру керування, який є заміною Центру дій у Windows 10, який дає змогу змінювати Wi-Fi, гучність та інші налаштування.

Можна використовувати XAML з API Win32 за допомогою технології під назвою XAML Islands, яка дозволяє програмам Win32 розміщувати сучасні елементи інтерфейсу користувача, схожі на UWP.

ControlCenter Win32 і XAML на основі Windows 11
Центр керування на основі Win32 і XAML, а не UWP у попередній версії Windows 11 | Зображення надано Albacore

Зміни, які відбуваються з попередніми версіями Windows 11, не будуть помітні для більшості користувачів, оскільки вони жодним чином не змінюють функціональність або досвід перенесених функцій.

Це лише означає, що Центр керування працюватиме за допомогою Win32 і XAML, не покладаючись на структуру UWP, яка постачається з певними обмеженнями та правилами.

Перехід на Win32 + XAML не змінить вигляд

Центр керування виглядатиме звичним, і не буде жодних видимих ​​косметичних змін, оскільки він використовує ті самі елементи візуального дизайну, що й раніше. Це лише базова технологія, яка змінилася, і це не те, що користувачі побачать, але можуть помітити зміни у продуктивності.

Windows Latest зазначає, що компанія Microsoft щойно розпочала міграцію деяких інтерфейсів оболонки до Win32 + XAML з UWP, і ці зміни постачаються не з Windows 11 23H2, а з майбутнім випуском операційної системи, можливо, Windows 12. Нагадаємо, що Intel нещодавно підтвердила існування нової версії Windows – Windows 12, яка має вийти у 2024 році.

Варто зазначити, що UWP стосується не лише того, як речі виглядають на екрані (це робота технологій інтерфейсу користувача або інтерфейсу користувача). Це також про те, як програми упаковуються, керуються та запускаються у Windows. Цей крок демонструє тенденцію до іншого підходу, і буде цікаво подивитися, як це розгорнеться у майбутніх оновленнях Windows 11.

Нещодавно ми повідомляли, що Microsoft почала розгортання наступного великого оновлення своєї операційної системи Windows 11 для ПК. Нова версія містить чат-бота під назвою Copilot, який дещо схожий на популярний ChatGPT від OpenAI.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.