ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft збирається замінити класичний Outlook вебзастосунком у Windows 11, але не скоро

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft має багато програм Outlook. Є класичний Outlook (Win32), є Пошта та Календар (UWP і сучасний), а тепер є Outlook (новий), який є вебклієнтом електронної пошти. З часом Microsoft хоче замінити всі наявні клієнти Outlook на вебпрограму, повідомляє Windows Latest.

Новий Outlook для Windows знаходиться в попередній версії, але незабаром він увійде у фазу загальної доступності. Наразі новий Outlook перебуває на стадії включення або ж попереднього перегляду, де ви можете почати використовувати вебпрограму замість повноцінної класичної програми, увімкнувши перемикач у верхньому правому куті.

Класичний Outlook для Windows

Процес міграції поділяється на такі етапи:

1) підключення;

2) загальна доступність;

3) відмова;

4) перехід (примусова міграція).

Поки нікого ще не змушують переходити, обидва варіанти доступні для всіх, але незабаром це може змінитися.

Оскільки Microsoft наближається до фази загальної доступності, у новому Outlook зрештою зʼявиться Opt out.

Веб-програма Outlook для Windows

У варіанті Opt out новий Outlook буде стандартним інтерфейсом для нових клієнтів, але ви завжди матимете змогу повернутися до класичної версії.

Цей етап відмови застосовується лише до нових клієнтів, тобто тих, хто зареєструвався в Outlook і завантажив програму на Windows, і не стосується наявних клієнтів. У Microsoft пояснили, що це не змусить людей використовувати нову вебверсію Outlook найближчим часом, а класичний Outlook підтримуватиметься до 2029 року.

Однак у якийсь момент класичний Outlook може перестати отримувати нові функції, оскільки фокус переходить на новий Outlook.

Плани міграції Outlook
Плани міграції Outlook. Зображення надано Microsoft

Щоб краще зрозуміти плани технічного гіганта, ви можете ознайомитися з наведеною вище хронологічною схемою:

  • Opt out. У певний момент після загальної доступності (GA) ви можете не використовувати новий Outlook, якщо вам це не подобається. Але знову ж таки Microsoft дасть кожному 12-місячний хедз-ап, перш ніж остаточно перейти на нову версію.
  • Cutover. Згодом Microsoft переведе всіх на новий Outlook, подобається вам це чи ні. Це не означає, що стара версія більше не буде доступною, оскільки ви завжди можете повернутися назад. Але навіть на цьому етапі Microsoft попередить користувачів принаймні за 12 місяців, щоб ви могли звикнути до цієї ідеї. Класичний Outlook для Windows буде підтримуватися щонайменше до 2029 року.

У Microsoft обіцяють інформувати про кожну велику зміну принаймні за 12 місяців до її впровадження.

Нагадаємо, нещодавно корпорація Microsoft вирішила проблему, через яку клієнти Outlook на ПК деяких користувачів Microsoft 365 припиняли підключення до серверів електронної пошти через Exchange ActiveSync.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.