ProIT: медіа для профі в IT
4 хв.

Як використовувати пошук Microsoft Graph із SharePoint Online

author avatar ProIT NEWS

Роль SharePoint як корпоративної системи керування контентом може бути старомодною, але це не означає, що платформа застигла в минулому. Корпорація Microsoft почала поділяти функції SharePoint на окремі програми й фактично створила загальний API пошуку для всіх служб Microsoft 365. Про це повідомляє InfoWorld.

Оскільки SharePoint переходить від одного способу роботи до іншого, ці зміни часто вимагають від нас переписувати та переробляти наші програми й код розширення. SharePoint зараз починає один із таких переходів, відходячи від власних пошукових API до нової моделі на основі Microsoft Graph.

На щастя, однією з головних причин успіху SharePoint є його адаптивність, що підтримується власною структурою розширення і простою в освоєнні моделлю програмування.

Використання пошуку Microsoft Graph із SharePoint Online
Microsoft Graph надає єдиний API для пошуку всього вмісту у SharePoint, OneDrive, Outlook та інших службах Microsoft 365. Це змінює спосіб створення програм SharePoint.

Навіщо використовувати Microsoft Graph?

Хоча для існуючих API пошуку немає дати закінчення терміну служби, нові функції будуть доступні лише через Microsoft Graph. Тож варто розпочати переписувати код вже зараз. Особливо тому, що Microsoft Graph є ключовим фактором для забезпечення роботи помічників Microsoft Copilot AI для Microsoft 365. Ці зміни стосуються не лише SharePoint, але й OneDrive.

У межах цієї зміни всі пошуки здійснюватимуться через єдиний API. Це означає, що код, який ви пишете для SharePoint, також працюватиме з іншими службами Microsoft 365, включаючи Outlook, де б не було пошукового індексу.

Використання загального API пошуку для всього вашого вмісту у Microsoft 365 має сенс особливо з огляду на те, що Microsoft зосереджується на штучному інтелекті, де цей контент стане основою для генеративного ШІ й великих мовних моделей.

Пошук за допомогою Microsoft Graph API

Microsoft Graph API – типовий REST API, який використовує POST із корисним навантаженням JSON.

Кожне корисне навантаження JSON складається з набору запитів, які виконуються проти сутностей і містять запити. Запити є рядками, і їх можна використовувати для визначення обсягу ваших запитів. Таким чином, ви можете включити певні сайти SharePoint або виключити розділи, які не бажаєте шукати.

Є деякі незначні проблеми, які необхідно враховувати під час створення запиту. Наприклад, оскільки магазин OneDrive для бізнесу насправді є об’єктом SharePoint, до нього потрібно надсилати запити інакше, ніж до особистого магазину OneDrive.

Після створення базового запиту JSON ви можете почати вдосконалювати його роботу. Можна відсортувати результати за допомогою знайомих методів розбиття на сторінки або приклади, а також застосувати додаткові фільтри. Наприклад, певне часове вікно.

Зауважте, що ви не обмежені ієрархічною структурою запитів на графіки, тому що ви можете використовувати мову запитів ключових слів Microsoft (KQL) як частину своїх запитів.

Потім запити можна агрегувати, пропонуючи можливість створювати складні запити, які працюють між різними об’єктами Microsoft 365. Такий підхід дозволяє збирати не лише документи, пов’язані із запитом, а й відповідні електронні листи та списки людей.

Ви також не обмежені пошуком лише в даних Microsoft Graph. Якщо ви використовуєте з’єднувач Graph, щоб зв’язати бізнес-системи зі своїм екземпляром Graph, пошук Graph може отримувати всі види корпоративних даних: HR, ERP, CRM тощо.

Окрім бібліотеки готових з’єднувачів, Microsoft надає інструменти, які можна використовувати для створення власних з’єднувачів для спеціальних програм або для роботи із застарілими даними у мейнфреймах чи мінікомп’ютерах.

Думайте про базовий Microsoft Graph як про динамічний, постійно оновлюваний індекс ваших нереляційних даних. Оскільки новий вміст зберігається у Microsoft 365 і на таких платформах, як SharePoint Online, цей індекс автоматично оновлюється та робить ваш вміст доступним у вашому клієнті Microsoft 365 і для всіх ваших користувачів.

Робота з KQL у Microsoft Graph

Отримавши базові запити, ви захочете перейти до більш складних способів роботи з Microsoft Graph. Тут ви можете скористатися наявними навичками використання мови запитів ключових слів. Однак не слід плутати її з іншою мовою KQL від Microsoft – мовою запитів великомасштабних даних Kusto.

KQL дозволяє використовувати довільний текст як основу запиту, шукаючи слова чи фрази у вмісті, із підтримкою простих символів підстановки. Окрім пошуку тексту, KQL дозволяє використовувати метадані документа, щоб обмежити пошук певними файлами та авторами.

Існують деякі вимоги KQL, які спочатку можуть здатися заплутаними. Наприклад, дати й час мають бути виражені у форматі ISO 8601. Існує навіть можливість використовувати відносний час, тому «сьогодні» та «цього року» є дійсними термінами запиту, і вони нададуть різні результати, якщо виконуватимуться в різні дні. Інші корисні параметри включають логічні значення, оператори близькості та оператор ONEAR, який використовує порядок термінів для повернення результатів.

Якщо ви використовуєте KQL у запитах Microsoft Graph, доцільно використовувати KQL для створення шаблонів запитів. Вони дають вам готовий запит KQL, тож все, що вам потрібно зробити, це ввести свій конкретний пошуковий термін. Це може бути особливо корисним, якщо ви програмно створюєте корисне навантаження JSON для пошуку, використовуючи попередньо створений запит і передаючи пошуковий термін як рядок запиту.

Один API для пошуку усюди

Ми звикли розглядати SharePoint як окремий інструмент, але тепер це одна з основоположних технологій для Microsoft 365 і Power Platform. Використання Microsoft Graph для запитів на всій платформі є важливою зміною, метою якої є інкапсуляція результатів роботи користувача або команди в усіх інструментах, які вони використовують у своїй повсякденній роботі.

Є ще одна причина для використання єдиного API пошуку: це може допомогти гарантувати доступ авторизованих користувачів до регламентованих даних. Обгортання ваших запитів Microsoft Graph у схему автентифікації на основі ролей допомагає гарантувати, що доступ до даних перевіряється, і що користувачі можуть отримати доступ лише до даних, дозволених для їхньої ролі чи групи.

Знову ж таки, для старих інструментів пошуку SharePoint немає дати закінчення терміну служби, тому ви можете продовжувати ними користуватися. Однак тепер, коли ресурси розробки Microsoft зосереджені на Microsoft Graph, ви можете скористатися цією можливістю почати переписувати існуючі програми та розширення SharePoint, а також поекспериментувати з можливостями крос-програм Microsoft Graph.

Зрештою, ми маємо багато даних, які зберігаються в Microsoft Graph, тож ми можемо використовувати його. Пошук у SharePoint, Outlook і OneDrive дає вам уніфікований доступ до, мабуть, найбільшої бази знань вашої компанії, дозволяючи отримувати інформацію та статистичні дані, які ви могли б не знайти інакше. Це була б найкраща причина для зміни.

Раніше ProIT повідомляв, що Microsoft переносить команду Linux sudo на Windows Server.

Також ProIT розповідав про 6 безкоштовних потужних креативних інструментів для Linux.

Нещодавно Document Foundation оголосила про загальну доступність LibreOffice 7.6.3 як третього випуску останньої серії безкоштовних офісних пакетів LibreOffice 7.6 із відкритим кодом.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.