ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft зробить оновлення безпеки Windows 10 доступними для звичайних користувачів після завершення підтримки. І платними

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft інформує, що всі клієнти Windows 10 зможуть заплатити за 3 додаткові роки оновлень безпеки через програму Extended Security Updates (ESU) компанії після дати завершення підтримки. Про це повідомляє Tech News Space.

«Хоча ми наполегливо рекомендуємо оновити до Windows 11, ми також розуміємо, що існують обставини, які можуть перешкодити вам замінити пристрої Windows 10 до закінчення підтримки. Тому Microsoft запропонує розширені оновлення безпеки. Програма Windows 10 ESU міститиме критичні та/або важливі оновлення безпеки. Програма ESU не підтримує нові функції й оновлення, не пов’язані з безпекою, або запити на зміну конструкції. Технічна підтримка за межами програми ESU також недоступна», – повідомили у компанії.

Нагадаємо, що підтримка Windows 10 припиниться 14 жовтня 2025 року, майже через 10 років після випуску.

Багато хто очікував, що Microsoft продовжить життєвий цикл операційної системи, оскільки вона все ще дуже популярна. Натомість корпорація вирішила пропонувати користувачам платні оновлення безпеки через програму ESU протягом 3 років після припинення підтримки операційної системи.

«Якщо ви окремий споживач або організація та вирішите продовжити використання Windows 10 після завершення підтримки 14 жовтня 2025 року, у вас є можливість зареєструвати свій ПК у платній програмі розширених оновлень безпеки (ESU). Більш докладна інформація, включно з цінами, буде згодом», – пояснили у Microsoft.

Цей крок компанії став несподіванкою, особливо після того, як на початку цього року софтверний гігант оголосив, що переглядає свій підхід до Windows 10. Microsoft додала в операційну систему Copilot, помічника зі штучним інтелектом, і не виключала додавання нових функцій у майбутньому.

Цей анонс компанії означає, що користувачам Windows 10 не варто очікувати серйозних нововведень.

У Microsoft радить ІТ-адміністраторам, які хочуть, щоб пристрої Windows 10 у їхній мережі й надалі отримували основні виправлення помилок та оновлення безпеки, оновити відповідні системи до Windows 11 або перейти на Windows 11 у хмарі з Windows 365.

Для клієнтів Windows 365 ESU будуть доступні для пристроїв Windows 10, підключених до Windows 11 Cloud PC без будь-якої додаткової плати. Також Microsoft запропонує ESU без додаткової плати для екземплярів Windows 10 у середовищах віртуального робочого столу Azure (без споживання).

Згідно з даними Statcounter Global Stats, понад 68% усіх систем Windows все ще працюють на Windows 10, тоді як лише 26% із них працюють на Windows 11.

Нещодавно корпорація остаточно заблокувала ключі Windows 7 і Windows 8 для активації копії Windows 11. Це була лазівка, яка існувала протягом багатьох років, даючи людям змогу безкоштовно оновлювати Windows 7 або 8 до Windows 10 чи 11.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.