ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Мережа Bitcoin Lightning зростає, але три основні проблеми заважають її розвитку

author avatar ProIT NEWS

Мережа Lightning розвивається, але проблеми з ліквідністю й потреба у більшій обізнаності користувачів продовжують перешкоджати її прийняттю, зазначено у матеріалі CoinTelegraph.

Lightning Network – це рішення другого рівня (Layer 2), побудоване на основі блокчейну. Його основна мета – вирішити проблеми масштабованості мережі Біткойн. Також це дає змогу здійснювати швидші та дешевші транзакції для полегшення платежів через мережу платіжних каналів.

Lightning Network набула популярності з моменту запуску у 2018 році, досягнувши загальної зафіксованої вартості у розмірі $140 млн, але це відносно мало порівняно з ринковою капіталізацією Біткойна у $580 млрд.

Окрім того, з червня 2022 року кількість вузлів зросла лише на 6%. Це свідчить про те, що існують вагомі причини, чому він не досяг широкого поширення.

Ось три фактори, що впливають на розвиток Lightning Network:

1. Балансування каналів, пошук ліквідності та відповідні витрати

Якщо користувачі Lightning Network бажають здійснити платіж, який перевищує баланс каналу, вони повинні знайти добре фінансований вузол із прямим каналом до одержувача, щоб полегшити транзакцію. Цей процес може бути складним і трудомістким.

Балансування каналів вимагає від користувачів ефективного управління коштами у своїх каналах. Ребалансування відбувається автоматично під час використання таких застосунків, як Phoenix або Breeze, але це ускладнює роботу користувачів середнього рівня, які покладаються на власні вузли.

Окрім проблеми оптимізації фінансування каналів, існують також пов’язані витрати на відкриття та закриття каналів. Це може створити серйозні проблеми, якщо середня плата перевищить $5 або $10, що різко обмежить використання для населення з нижчими доходами.

2. Ризик збоїв у розробці може відштовхувати потенційних користувачів

Lightning Network все ще перебуває у стадії розробки, тобто стикається з певними ризиками безпеки. Одна з проблем полягає у тому, що якщо вузол переходить у мережу, він стає нездатним обробляти платежі через канали, до яких підключений. Це порушує процес оплати, доки вузол не відновиться у мережі, що потенційно може спричинити незручності для користувачів.

Не існує офлайн-методів для платежів Lightning, але некастодіальні гаманці пропонують «розумні обхідні шляхи» за допомогою фонових завдань на мобільних пристроях. Проте це рішення може мати обмеження, якщо операційна система пристрою обмежує продуктивність для збереження заряду акумулятора.

Подвійні витрати є ризиком для будь-якої системи на основі блокчейну, включно з Lightning Network.

3. Прийняття продавцями й обізнаність користувачів

Lightning Network стикається з проблемами в обох сферах.

Прийняття продавцями обмежене через складнощі в інтеграції Lightning Network у наявні платіжні системи, занепокоєння щодо нестабільності цін на біткойни та нормативну невизначеність. З іншого боку, докладаються зусилля, щоб збільшити сприйняття продавцями через зручні системи торгових точок і партнерство з платіжними процесорами.

Крім того, обізнаність користувачів про переваги та використання Lightning Network все ще відносно низька. Щоб подолати це обмеження, важливо ознайомити користувачів із перевагами й простотою платежів Lightning.

Яке майбутнє чекає на Bitcoin Lightning?

Окрім згаданих проблем, розробники працюють над платежами, які можна здійснювати, коли одержувач перебуває в автономному режимі, відомими як асинхронні (async).

Важливою віхою для цього рішення масштабування Bitcoin стала його інтеграція біржею Binance у липні. Знижені комісії за зняття коштів є головною перевагою порівняно з опціонами біткойн, доступними у блокчейнах, що конкурують.

Генеральний директор Coinbase Браян Армстронг підтвердив у серпні, що біржа також з нетерпінням чекає впровадження мережі Lightning Bitcoin.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.