ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

SWIFT залучає три центральні банки до бета-тестування сумісності CBDC

author avatar ProIT NEWS

Глобальна мережа обміну фінансовими повідомленнями Swift заявила, що три центральні банки проводять бета-тестування рішення підключення центральних банківських цифрових валют (CBDC), повідомляє The Block.

Проєкт інтероперабельності спрямований на можливість використання CBDC для міжнародних платежів. Згідно з останнім оновленням, три центральні банки – Валютне управління Гонконгу, Центральний банк Казахстану й один неназваний центробанк – інтегрують рішення з власною інфраструктурою CBDC.

«Наша увага спрямована на інтероперабельність, забезпечуючи безпроблемне співіснування цифрових валют одна з одною та із сучасними платіжними валютами на основі фіатних валют», – сказав директор з інновацій Swift Том Зшач.

Банківська мережа розробила інфраструктуру CBDC Connector через sandbox testing process, який почався у березні. Swift зазначила, що «пісочниця» має «очевидний потенціал і цінність» рішення.

У першому етапі бета-тестування взяли участь 18 світових фінансових установ, включно з Королівським банком Канади, Banque de France, Société Générale, BNP Paribas, Monetary Authority of Singapore, HSBC, Deutsche Bundesbank і NatWest.

Відповідно до звіту Swift від березня, протягом цього 12-тижневого періоду спільного тестування учасники успішно обробили загалом 4736 транзакцій між блокчейн-мережами Quorum і Corda, а також між Corda й фіатною валютою.

Swift повідомила, що зараз переходить до другої фази експериментів із «пісочницею» CBDC, досліджуючи кілька варіантів використання.

«Ми також розпочали другу фазу тестування у «пісочниці», в якій комерційні банки, центральні банки й інфраструктури фінансових ринків досліджують додаткові варіанти використання, такі як платежі на основі тригерів для платформ цифрової торгівлі, моделі валютних обмінів, поставка з платежем і механізми збереження ліквідності», – зазначається в анонсі.

Друга фаза передбачає участь понад 30 установ, включно із Резервним банком Австралії, Deutsche Bundesbank, HKMA і Банком Таїланду.

Швидкий обмін повідомленнями з’єднує більш ніж 11 тисяч банків, фінансових установ і корпорацій у понад 200 країнах. Зі стрімким розвитком технології CBDC банківська мережа прагне зберегти своє панівне становище в еволюції глобального платіжного ландшафту. Однак глобальна система CBDC Unified Ledger Банку міжнародних розрахунків може конкурувати з основним бізнесом Swift, пов’язаним із міжнародними інструкціями з переказу грошей.

«Unified Ledger має на меті об’єднати гроші Міжнародного центрального банку, комерційні гроші та різні активи на одній платформі. Усі вони токенізовані й бездоганно взаємодіють. Це кардинально змінить те, як ми думаємо про гроші, і те, як відбуваються транзакції», – сказав керівник відділу досліджень BIS Хюн Сон Шін.

Читайте також на ProIT: Податки 18% або 5%. Як в Україні хочуть регулювати крипту.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.