ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Засновник OpenAI залучає $100 млн на новий стартап Worldcoin, що роздає коїни в обмін на скан сітківки

author avatar ProIT NEWS

Сем Альтман, співзасновник та генеральний директор OpenAI, збирається залучити $100 млн інвестицій для свого нового стартапу Worldcoin. Це криптовалютний проєкт, який використовує сканування райдужної оболонки очей для підтвердження особистості та безкоштовного розподілу токенів. Про це повідомляє Financial Times.

Наразі проєкт існує в бета-версії, повноцінний запуск планується у першій половині 2023 року.

Повідомляється, що Альтман вже залучив $25 млн, а стартап оцінюється в $1 млрд.

У проєкт вклалися Andreessen Horowitz (a16z), Coinbase Ventures, Digital Currency Group (материнська компанія CoinDesk) та ангели-інвестори, включаючи криптомільярдера Сема Бенкмана-Фріда та Рейда Хоффмана, співзасновника LinkedIn.

Worldcoin працює в мережі Ethereum та має обмежену емісію в 10 мільярдів коїнів. Як повідомив співзасновник проєкту Алекс Бланіа, 8 мільярдів із них будуть розподілені по всьому світу. Залишок у 2 мільярди worldcoin буде зарезервований для Worldcoin Foundation, яка незабаром буде створена для інвесторів.

Алекс Бланіа та Сем Альтман. Фото: CoinDesk

Worldcoin прагне побудувати найбільшу в світі ідентифікаційну та фінансову мережу як громадську компанію, надаючи право власності кожній людині.

«Ми прагнемо створити загальний доступ до глобальної економіки незалежно від країни чи походження, прискорюючи перехід до економічного майбутнього, яке вітає та приносить користь кожній людині на планеті», – сказано в описі проєкту на сайті.

Це досягається за допомогою Orb – спеціальних куль, які сканують райдужну оболонку ока (це спосіб пересвідчитись, що ніхто не отримає виплату декілька разів). Ці футуристичні кулі розподіляються по всьому світу сторонніми підрядниками («операторами орбів») і встановлюються в різних місцях, таких як метро та університетські кампуси.

Тобто, Worldcoin буквально пропонує свою криптовалюту в обмін на погляд у хромовану кулю, яка сканує райдужну оболонку ока. Сума, яку можуть отримати користувачі, залежить від того, на якому етапі розгортання проєкту вони долучилися, і вона буде зменшуватися по мірі залучення все більшої кількості людей.

У стартапі стверджують, що разова виплата коливатиметься в межах від $200 до $10. Ця сума розподіляється протягом двох років, причому 10% доступні відразу в додатку гаманця, створеному за допомогою Orb.

За планами Worldcoin, до 2023 року більше мільярда людей пройдуть сканування з використанням Orb. Компанія базується в Берліні й наразі має близько 70 співробітників та 30 Orb. З листопада планується збільшити виробництво до 4000 Orb на місяць для розподілу по всьому світу.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.