ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

ООН ухвалила першу глобальну резолюцію щодо штучного інтелекту

author avatar ProIT NEWS

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй минулого тижня одноголосно ухвалила першу глобальну резолюцію щодо штучного інтелекту, яка закликає країни захищати права людини, персональні дані та контролювати ШІ на предмет ризиків. Про це повідомляє Reuters.

Резолюція, запропонована Сполученими Штатами Америки й співавторами з Китаю та понад 120 інших країн, також виступає за посилення політики конфіденційності.

«Сьогодні всі 193 члени Генеральної Асамблеї ООН виступили в один голос і разом вирішили керувати штучним інтелектом, а не дозволяти йому керувати нами», – сказала посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Ця резолюція є останньою в низці ініціатив урядів різних країн світу, спрямованих на регулювання розвитку штучного інтелекту через ризики його використання для підриву демократичних процесів, шахрайства, значного скорочення робочих місць, а також виникнення інших негативних наслідків.

«Неналежне або зловмисне проєктування, розробка, розгортання та використання систем ШІ несуть ризики, які можуть підірвати захист і реалізацію прав людини та основних свобод», – йдеться у документі.

Радник із національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що на переговори щодо створення резолюції пішло майже 4 місяці, але вона дала світові базовий набір принципів, якими можна керуватися в подальших кроках у розвитку та використанні ШІ.

У листопаді США, Велика Британія та понад 10 інших країн оприлюднили першу детальну міжнародну угоду щодо безпеки ШІ-систем, закликаючи компанії створювати безпечний за своєю конструкцією штучний інтелект.

Цього місяця Європейський парламент ухвалив закон про ШІ, який має гарантувати безпеку і дотримання основних прав громадян. Основна мета закону – встановити чіткі вимоги й зобовʼязання для розробників і фахівців із впровадження штучного інтелекту. Також він має усунути ризики у роботі технології, що повʼязані з упередженістю й порушенням конфіденційності.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.