ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Google скасував плату для корпоративних клієнтів за перенесення даних до іншого постачальника хмарних послуг. Що стоїть за цим кроком компанії?

author avatar ProIT NEWS

Аналітики кажуть, що крок Google щодо скасування плати за передачу даних для клієнтів, які змінюють постачальника хмарних послуг, є відповіддю на антимонопольне розслідування, яке триває у Великій Британії та Європейському Союзі. Про це повідомляє Network World.

«Скасування цих зборів компанією Google виглядає стратегічним кроком, спрямованим на пом’якшення занепокоєння регуляторів, які перевіряють антимонопольну поведінку постачальників публічних хмарних послуг, особливо у Великій Британії та Європі, а також на полегшення міграції клієнтів від хмарних сервісів Google», – говорить Стівен Діккенс, віцепрезидент практики гібридних хмар у Futurum Group.

Минулого тижня Google опублікував допис у блозі, в якому повідомлялося, що компанія негайно дозволить своїм корпоративним клієнтам, які хочуть припинити використання Google Cloud і перенести свої дані до іншого хмарного постачальника та/або локально, скористатися перевагами безкоштовної передачі мережевих даних і перенести свої дані із Google Cloud.

«Це стосується всіх клієнтів у всьому світі», – написав Аміт Завері, віцепрезидент відділу платформ Google Cloud.

Приблизно в липні минулого року британський регулятор зв’язку Ofcom після публікації проміжного звіту направив запит на розслідування щодо антиконкурентної практики у хмарних обчисленнях до Управління з конкуренції та ринків (CMA). У проміжному звіті було зазначено, що нинішні хмарні клієнти у Великій Британії платять більше, ніж вони повинні платити за свою хмарну інфраструктуру, або змушені погоджуватися на низькоякісні послуги. І що регулятор почув занепокоєння деяких клієнтів щодо їхньої нездатності змінити або використовувати послуги кількох провайдерів.

Ця подія відбулася через 3 місяці після того, як Ofcom висловила «значну стурбованість» щодо AWS і Microsoft, стверджуючи, що вони заважають конкуренції у службах хмарної інфраструктури та зловживають своїми ринковими позиціями.

У жовтні CMA було розпочато антимонопольне розслідування щодо хмарних сервісів Microsoft та Amazon. У листопаді Google Cloud поділився листом з Управлінням, у якому звинувачує Microsoft в антиконкурентних діях щодо хмарних пропозицій. У грудні надійшов лист від AWS, у якому також було викладено звинувачення на адресу керівництва корпорації.

Крім того, приблизно у червні минулого року Google подав скаргу до Федеральної торгової комісії США, стверджуючи, що Microsoft захоплює корпоративних клієнтів у своїй хмарі.

«Рішення Google відмовитися від вихідних комісій при переміщенні даних надійно захищає від незавершеного регуляторного нагляду та демонструє добру волю, особливо з регуляторними органами ЄС», – припускає Стівен Діккенс.

Його теорія також підтверджується часом оголошення рішення Google, яке відбулося протягом 24 годин після набрання чинності Закону ЄС про захист даних. Цей закон визначає різноманітні вимоги до хмарних провайдерів, що базуються в Європейському Союзі, і дає цим провайдерам вікно у 20 місяців для виконання прописаних норм.

З іншого боку, аналітики також кажуть, що крок Google стосовно відмови від вихідних зборів має бути хорошим для корпоративних клієнтів.

«В усіх компаніях, які займаються хмарними обчисленнями, спостерігалася величезна негативна реакція клієнтів через надзвичайно високі комісії при виході. Дійшло до того, що клієнти не хочуть переходити до нового постачальника через комісію», – зазначила Марібель Лопес із Lopez Research.

Попри те, що ідея звільнення від вихідної комісії звучить привабливо, більш детальне вивчення розділу поширених запитань (FAQ) показує, що існують деякі обмеження.

По-перше, будь-яке підприємство, яке хоче скористатися звільненням від плати за передачу даних, має припинити відносини із Google Cloud і всіма його службами.

По-друге, відмова буде застосовуватися до тих пір, поки будь-який корпоративний клієнт переносить усі свої дані з Google Cloud «протягом 60 днів після схвалення відповідності вимогам» і розриває свій контракт.

Крім того, потрібно подати заявку на розгляд окремого випадку командою Google Cloud, щоб обробити звільнення від плати.

«Команда підтримки Google Cloud розгляне запит і повідомить вас, коли ви зможете почати безкоштовне перенесення усіх ваших робочих навантажень і даних із Google Cloud до іншого постачальника хмарних послуг або локального центру обробки даних перед припиненням дії угоди Google Cloud», – повідомила компанія.

У поширених питаннях також згадується, що лише дані, які зберігаються в межах сервісів BigQuery, Cloud Bigtable, Cloud SQL, Cloud Storage, Datastore, Filestore, Spanner і Persistent Disk, підходять для безкоштовного передавання.

Читайте також на ProIT: Google підтвердив звільнення близько тисячі інженерів (насправді їх може бути більше).

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.