ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Oracle попереджає, що оновлення macOS 14.4 порушує роботу Java на процесорах Apple

author avatar ProIT NEWS

Oracle закликає клієнтів Apple відкласти встановлення останнього оновлення macOS 14.4 Sonoma, оскільки воно порушить роботу Java на процесорах Apple, повідомляє BleepingComputer.

Ця проблема час від часу призводить до завершення процесу Javа без попередження на комп’ютерах Mac із процесорами M1, M2 і M3.

Це стосується всіх версій Java – від Java 8 до найновіших збірок раннього доступу JDK 22. На сьогодні немає доступних обхідних шляхів.

«Немає доступного обхідного шляху. Оскільки немає простого способу скасувати оновлення macOS, постраждалі користувачі не зможуть повернутися до стабільної конфігурації, якщо не створять повну резервну копію своїх систем перед оновленням ОС», – попередив Ауреліо Гарсія-Рібейро, старший директор з управління продуктами в Oracle.

Це викликано тим, як macOS, що працює на Apple silicon, реагує, коли процес JAVA намагається отримати доступ до пам’яті в захищених областях пам’яті. У попередніх версіях macOS операційна система надсилала процесу сигнал SIGBUS або SIGSEGV і дозволяла йому вирішити, як продовжувати.

Однак у macOS 14.4 операційна система тепер відповідає сигналом SIGKILL, який припиняє процес, що намагається отримати доступ до захищеної пам’яті.

За словами Гарсіа-Рібейро, оскільки віртуальна машина Java використовує генерацію динамічного коду й отримує доступ до пам’яті в захищених областях пам’яті для забезпечення коректності та продуктивності, то її процес буде припинено після розгортання оновлення macOS 14.4.

Oracle уже попередила клієнтів, Apple та їхніх партнерів OpenJDK і радить користувачам Apple відкласти оновлення, доки проблему не буде усунуто.

«Ми рекомендуємо користувачам Java на пристроях Apple на базі ARM під керуванням macOS 14 відкласти застосування оновлення, доки ця проблема не буде вирішена», – сказав Гарсія-Рібейро.

Інші проблеми, спричинені macOS 14.4

Користувачі Mac, які вже встановили macOS 14.4 Sonoma, також повідомили про інші проблеми, окрім несподіваної зупинки Java. Про це повідомляє MacRumors.

Інші проблеми, про які слід знати користувачам, які хочуть оновити macOS 14.4:

  • Драйвери принтера, особливо для принтерів HP, можуть бути видалені або пошкоджені.
  • Ті, хто використовує «Оптимізувати сховище Mac», можуть втратити всі попередньо збережені версії файлів, якщо їх буде видалено з локального сховища iCloud Drive.
  • Деякі користувачі повідомили про проблеми з підключенням USB-концентраторів і моніторів із портами USB.
  • Комп’ютери Apple silicon Mac під керуванням macOS 14.4 можуть мати проблеми з сумісністю із продуктами PACE, зокрема iLok License Manager.

Раніше ProIT розповідав про нові функції у Java 22.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.