ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Reddit Blackout: субредіти протестують проти платного доступу до API

author avatar ProIT NEWS

Тисячі субредітів «пішли в тінь», протестуючи проти ідеї Reddit встановити платний доступ до даних, а керівництво компанії відмовляється йти на компроміс. Незрозуміло, як довго частини сайту залишатимуться «темними». А нова політика Reddit може призвести до того, що соцмережі перестануть бути безкоштовними, йдеться в матеріалі VOX.com.

У понеділок тисячі субредітів стали приватними й не дозволяли людям публікувати повідомлення — на знак протесту проти рішення компанії Reddit почати стягувати плату зі сторонніх розробників за доступ до своїх даних, починаючи з 1 липня.

За планами Reddit Blackout мав закінчитися вранці середи. На цей момент деякі субредіти вже відновили доступ. Але інші сказали, що залишаться «в тіні» на невизначений термін.

«Якщо ви користуєтеся будь-якими соціальними медіа або будь-якою безкоштовною онлайн-платформою, це може бути для вас більш актуальним, ніж ви думаєте. Бізнес-модель вільного та відкритого Інтернету, який дозволяє платити очима, а не гаманцем, змінюється», — стверджує VOX.

Такі платформи, як Facebook, Instagram, Twitter і, власне, Reddit, вже помічають, що їхні величезні прибутки стають дещо меншими. Навіть ByteDance, материнська компанія TikTok, не застрахована від зміни політики.

«Або ваша увага та дані вже не такі цінні, як раніше, або платформа спочатку не ефективно їх монетизувала, і тепер їй потрібно з’ясувати, як це зробити. Дні, коли соціальні мережі були безкоштовними, тому що ви є продуктом, можуть закінчитися. Часи отримання найкращого досвіду на платформі без плати за це точно минули», — стверджується в матеріалі VOX.

Протягом більшої частини історії Reddit його цінністю були спільнота та користувачі, які безкоштовно публікували, коментували та модерували форуми, також відомі як субредіти.

Але Reddit — це не тільки спільнота, а і бізнес. Її бізнес-потреби завжди будуть на першому місці, і зараз компанія каже, що їй потрібно заробляти більше грошей. Тож Reddit незабаром збирається стягувати плату за комерційний доступ до свого API або інтерфейсу програмування додатків, на який сторонні розробники покладаються для роботи своїх власних програм на основі Reddit.

Коли Reddit вперше оголосив, що почне стягувати плату за доступ до API у квітні, він сформулював це рішення як відповідь на генеруючі ШІ компанії, які збирають контент Reddit для створення своїх прибуткових великих мовних моделей, не платячи Reddit нічого натомість.

Наприкінці травня Крістіан Селіг, розробник Apollo, одного з найпопулярніших додатків Reddit, заявив, що Reddit збирається стягувати з нього приблизно $20 млн на рік за доступ до свого API. Це набагато більше, ніж планував Apollo, і, на думку Селіга, набагато більше, ніж коштувало Reddit дозволити його програмі працювати. Пізніше він оголосив, що Apollo закриється 30 червня, за день до вступу в силу нових цін Reddit. Кілька інших сторонніх додатків також заявили, що планують припинити роботу.

Побачивши вплив плану скорочення витрат Reddit, група користувачів Reddit, багато з яких є модераторами, організувала тимчасовий бойкот, а субредіти, які беруть в ньому участь, стали закритими або обмежили доступ на 48 годин, починаючи з понеділка. Потік Twitch, який відстежував відключення, стверджував, що майже 8500 субредітів, деякі з яких мають десятки мільйонів передплатників, перестали працювати. У середу близько 6500 із них залишалися «в темряві».

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.