ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Тести показують, що ігрові збірки Linux із Proton перевершують Windows 11 в ігровій продуктивності

author avatar ProIT NEWS

ComputerBase порівняв продуктивність трьох операційних систем Linux із Windows 11 в ігрових тестах і виявив, що всі три змогли перевершити останню платформу Microsoft. Про це повідомляє Tech News Space. Під час тестування використовувався рівень сумісності Proton від Valve.

У серії тестів Windows 11 довелося конкурувати з Arch Linux, Pop!_OS і Nobara OS.

Arch – єдина з трьох операційних систем із «класичним» духом Linux. За замовчуванням система встановлюється з мінімальною конфігурацією, а для досягнення максимальних результатів потрібна участь досвідченого користувача. Цей дистрибутив також забезпечує живі оновлення програмного забезпечення сторонніх розробників і компонентів самої операційної системи. SteamOS 3 від Vavle, яка встановлена ​​на Steam Deck, заснована на Arch Linux.

Інші два дистрибутиви набагато зручніші для недосвідченого користувача і пропонують багато застосунків і плагінів у базовому пакеті, в тому числі для ігор.

Pop!_OS – це операційна система на базі Ubuntu, розроблена американським виробником комп’ютерів System76. Steam, Proton і менеджер відеоігор Lutris включені в комплект поставки.

Nobara OS – це модифікація Fedora Linux, розроблена спеціально для геймерів. Він поставляється із попередньо встановленими сторонніми драйверами Wine і NVIDIA.

Тест проводився на «червоному» комп’ютері з процесором AMD Ryzen 7 5800X (без 3D) і відеокартою Radeon RX 6700 XT.

Cyberpunk 2077, Forspoken, Rachet & Clank, Starfield і The Talos Principle II були запущені в тести. Усі ці ігри призначені лише для Windows і запущені на Linux через Valve Proton.

У ComputerBase виявили, що всі три системи змогли трохи перевершити Windows 11. Найвищу продуктивність (кількість кадрів за секунду) показала ОС Nobara – приймемо її за стандартну із результатом 100%, тоді як Arch Linux демонструє 99% продуктивності й посідає друге місце. POP!_OS займає третє місце з 95%, а Windows 11 останнє з 94%.

Nobara OS перемогла трьох інших «конкурентів» у Cyberpunk 2077, Forespoken і The Talos Principle II.

Arch Linux був найшвидшим у Starfield. Windows 11 перемогла конкурентів у Rachet & Clank Rift Apart.

У більшості випадків різниця в частоті кадрів була невеликою, перше й останнє місця не перевищували вісім кадрів на секунду. Єдиним винятком став Cyberpunk 2077, коли POP!_OS виявилася найслабшою на момент випуску із результатом 72,7 кадра за секунду, тоді як ОС Nobara досягла 89,6 FPS, а Windows 11 – 82,3 FPS.

Експеримент, проведений ComputerBase, показує, яких висот досягла Linux у продуктивності в іграх: трьом системам вдалося перевершити Windows 11, навіть враховуючи додаткові витрати ресурсів на запуск Valve Proton.

Тепер було б цікаво подивитися на результати подібних порівняльних тестів, але тільки на системі з процесором Intel і графікою NVIDIA.

Читайте також на ProIT: 4 найкращі ігрові ноутбуки 2023 року.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.