ProIT: медіа для профі в IT
5 хв

4 найкращі ігрові ноутбуки 2023 року

author avatar ProIT NEWS

Більшість людей думають, що ігрові комп’ютери – це масивні настільні комп’ютери з резервуарами рідинного охолодження та яскравими веселковими світлодіодами. Але ігрові ноутбуки можуть бути такими ж потужними, як і настільні комп’ютери, і водночас достатньо легкими, щоб їх можна було носити з дому на роботу чи в школу. Insider зробив огляд кращих ігрових ноутбуків цього року.

Найкращий бюджетний варіант: Acer Nitro 5

Плюси: Потужна графіка за доступною ціною, повна клавіатура, не нагрівається.

Мінуси: тьмяний екран, важкий корпус.

Acer Nitro 5 – один із найбільш доступних способів придбати графічний процесор Nvidia RTX серії 40, які на сьогодні вважаються одними з найкращих. Якщо ви виберете правильну конфігурацію, то зможете придбати Nitro 5 із графічним процесором RTX 4050, процесором Intel i5 і 512 ГБ твердотільного накопичувача лише за $1000.

Незалежно від того, чи ви купуєте Nitro 5 із графічним процесором Nvidia RTX серії 40 або старішої серії 30, ви зможете грати у більшість сучасних і ретро-ігор з чудовою графікою щонайменше протягом наступних кількох років.

Добре розроблені вентилятори та вентиляційні отвори допомагають охолоджувати ноутбук під час гри. Він постачається зі спеціальним додатком під назвою NitroSense, який дає змогу налаштувати швидкість обертання вентиляторів.

Мінуси Nitro 5 пов’язані з його дизайном. Він досить важкий (понад 2,7 кг), а 230-ваттний зарядний пристрій є дуже громіздким.

Але щодо чисто геймерської цінності, то важко знайти щось краще, ніж поєднання потужності та низької ціни Nitro 5. Це один із найкращих ігрових ноутбуків, які можна отримати за невеликі гроші, особливо якщо ви плануєте підключити його до яскравого зовнішнього монітора.

Найкращий  у своєму класі: ігровий ноутбук Alienware m18

Плюси: фантастична графіка й обчислювальна потужність, безліч портів, повнорозмірна клавіатура з механічною опцією.

Мінуси: неймовірно важкий, нетривалий час автономної роботи.

Незалежно від того, який бюджет у вас є, коли йдеться про готові ігрові ноутбуки, важко перевершити Alienware m18. Ціна моделі коливається у діапазоні $2000-$5000 залежно від конфігурації, а m18 пропонує графічні й обчислювальні потужності найвищого рівня.

Як і інші продукти Dell, Alienware m18 пропонує величезну кількість налаштувань. Ви можете придбати m18 із процесорами Intel або AMD, будь-яким графічним процесором RTX 40-ї серії та до 8 ТБ твердотільного накопичувача.

Ви навіть можете вибрати між екраном із частотою оновлення 165 Гц або феноменально швидкою частотою оновлення 480 Гц, а також міжмембранною чи механічною клавіатурою. Ви обираєте, скільки саме хочете витратити та наскільки потужним буде ваш ноутбук.

Незалежно від того, що ви виберете, ви гарантовано отримаєте 18-дюймовий екран високої роздільної здатності FHD+ або QHD+, вебкамеру HD і RGB-освітлення.

Кожна модель має безліч портів – чотири порти USB 3.2 і два порти USB-C, а також стандартний Ethernet, HDMI та роз’єм для навушників. Також є чудовий стільниковий дизайн для вентиляційних отворів, розташованих прямо над клавіатурою.

Найбільшим недоліком Alienware m18 є нетривалий час автономної роботи. Під час нормального використання ноутбук витримує лише 4 години. А у поєднанні з величезною вагою m18 (понад 3,6 кг) – це точно ноутбук, який ви захочете тримати нерухомо та підключеним до зарядного пристрою більшу частину часу.

Найкращий компактний: Asus ROG Zephyrus G14 (2023)

Переваги: ​​тонкий і легкий, швидкий процесор, тривалий час автономної роботи.

Мінуси: може нагріватися і гучно працювати.

Існує небагато ігрових ноутбуків, більш портативних, ніж серія ROG Zephyrus від Asus. І хоча G14 є варіантом початкового рівня серії, нова модель 2023 року поєднує у собі легку конструкцію з високою ігровою потужністю.

У кожній версії ROG Zephyrus G14 (2023) є графічний процесор Nvidia RTX серії 40, 16 ГБ оперативної пам’яті DDR5 та екран з частотою оновлення 165 Гц. Більшість моделей мають швидкий процесор AMD Ryzen 9 і терабайт твердотільного накопичувача.

Вони також мають стильний вигляд з підсвічуванням RGB. Деякі моделі навіть мають функцію під назвою AniMe Matrix, яка дає змогу створювати та виконувати короткі анімації на корпусі ноутбука.

Типовий ноутбук G14 важить лише близько 1,6 кг, а в закритому стані його товщина менше одного дюйма (2,54 см). Це робить його дивовижно зручним для перенесення, будь то на роботу, у клас чи до друга додому. Він також має фантастичний час автономної роботи. Під час звичайного використання – 7 годин з одним зарядом.

У G14 є й недоліки. Він дорожчий, ніж інші тонкі ноутбуки, хоча й поставляється з трьома місяцями безкоштовного доступу до Xbox Game Pass. Asus також пропонує старішу версію G14, яка продається за приблизно $1300, але має графічний процесор серії RTX 20.

Також слід пам’ятати, що є скарги щодо теплових показників G14. Під час роботи вимогливих програм – чи то ігор, чи програм для візуального дизайну, таких як Photoshop, – G14 нагріється, а вентилятори будуть гучно працювати. Намагайтеся тримати ноутбук подалі від тканинних поверхонь, наприклад ковдр.

Найкращий для автономної роботи: Asus TUF Gaming A15 (2023)

Переваги: ​​чудовий час автономної роботи, міцна збірка, чудова продуктивність за доступну ціну.

Мінуси: тьмяний дисплей, процесор іноді погано працює.

Asus TUF A15 – один із найкращих ігрових ноутбуків для тих, кому потрібна довгострокова робота акумулятора. Ноутбуки TUF також мають стійкість до ударів, вібрації та бруду. Це робить їх ідеальними для геймерів, яким понад усе потрібна міцність і довговічність.

Якість збірки – не єдина перевага TUF. Завдяки потужному акумулятору цей ноутбук може працювати понад 9 годин з одним зарядом. Це робить його ідеальним для подорожей або довгих сеансів гри, коли ви не маєте доступу до розетки.

Крім того, TUF A15 пропонує графічні процесори Nvidia RTX 40, процесори AMD Ryzen 9, велику кількість оперативної пам’яті та твердотільного накопичувача.

Тим не менш, варто зазначити, що деякі моделі TUF A15 мають дещо тьмяний дисплей, особливо якщо порівнювати його з іншими ігровими ноутбуками.

Процесор AMD Ryzen 9 також може мати проблеми з опрацюванням інтенсивних завдань, особливо у порівнянні з конкурентами Intel. Однак це все ще надзвичайно потужний ігровий ноутбук за дуже приємною ціною.

Поширені запитання

Скільки коштує ігровий ноутбук?

Бюджетний ігровий ноутбук коштуватиме приблизно $1000-$1400, але там будуть менший обсяг пам’яті, менш потужний процесор і більш затемнений екран. Ціна ігрового ноутбука, який вирізняється в усіх сферах: графіка, дисплей, обчислювальна потужність, пам’ять тощо, ймовірно, коливатиметься у діапазоні $2000-$3000. А ігровий ноутбук, який має багато можливостей, з величезним обсягом пам’яті та найсучаснішим апаратним забезпеченням коштуватиме ще більше.

Бюджетні ігрові ноутбуки будуть достатньо потужними для більшості користувачів, а стандартний ігровий ноутбук, як, наприклад, Asus ROG Zephyrus G14, ідеально підійде майже будь-кому, маючи достатньо потужне обладнання, щоб працювати роками.

Що краще купити: ігровий ноутбук з відеокартою Nvidia чи AMD?

Що стосується графічних карт, два титани – це Nvidia й AMD. Більшість найкращих ігрових ноутбуків, особливо дорожчих, пропонують лише відеокарту Nvidia RTX. Але нерідко можна зустріти й моделі із графічним процесором AMD Radeon.

Обидва бренди мають свої плюси. Графічні процесори Nvidia, як правило, потужніші та можуть краще працювати з такими розширеними графічними функціями, як трасування променів. Графічні процесори AMD не такі потужні, але, як правило, дешевші.

Що означає частота оновлення?

Кожен монітор комп’ютера має певну частоту оновлення, яка вимірюється в герцах (Гц). Це показник того, скільки разів на секунду екран «оновлюється» або відображає абсолютно нове зображення. Це означає, що чим вища частота оновлення монітора, тим швидше він може оновлюватися, щоб показати вам наступний кадр гри, фільму або навіть просто рух миші.

Індустріальний стандарт для частоти оновлення високоякісних ігрових моніторів становить 165 Гц, тобто екран оновлюватиметься 165 разів на секунду. Але якщо ви витратите трохи грошей, неважко знайти монітори з частотою 360 Гц або вище.

Просто зауважте, що навіть якщо у вас висока частота оновлення, ігри та фільми, наприклад, все одно не рухатимуться швидше, ніж їхня індивідуальна частота кадрів. Тож навіть на моніторі з частотою 165 Гц гра, яка працює зі швидкістю 60 кадрів на секунду, все одно оновлюватиметься лише 60 разів щосекунди.

Нагадаємо, нещодавно Nvidia заявила про створення нових суперкомп’ютерів генеративного штучного інтелекту.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.