ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

MSI Claw на базі Intel кидає виклик монополії AMD на портативні ігри

author avatar ProIT NEWS

AMD має фактичну монополію на чипи, що живлять високоякісні ігрові КПК. Але заради Claw MSI співпрацює з Intel, щоб забезпечити трохи більше балансу у війнах за продуктивність портативних ПК, повідомляє Engadget.

Завдяки чипу Core Ultra та акумулятору на 53 Вт-год MSI обіцяє кращу частоту кадрів і час автономної роботи, ніж конкуренти на базі Ryzen.

На папері та в дизайні MSI Claw багато в чому схожий з ROG Ally. Він має 7-дюймовий РК-екран Full HD з яскравістю 500 ніт і частотою оновлення 120 Гц.

Навіть його корпус виглядає дуже знайомим, оскільки обидва КПК мають майже ідентичні корпуси, розташування кнопок і кнопки живлення з вбудованим датчиком відбитків пальців. За винятком того, що Claw чорний і має набагато більші рукоятки, що робить його зручнішим у руці.

Але на цьому схожість закінчується, оскільки всередині Claw працює на чипі Intel Core Ultra 7 або Core Ultra 5 залежно від конфігурації. Це досить велике відхилення серед моря альтернатив на базі AMD.

Окрім нового чипа, розробники покладатимуться на інтегровану графіку Arc від Intel і бібліотеку драйверів, які не настільки глибокі та перевірені, як AMD.

Також незрозуміло, наскільки NPU в останньому чипі Intel допоможе з такими речами, як супервибірка XeSS, яка, безумовно, відіграє важливу роль у можливостях Claw.

Однак навіть на пробних моделях із незавершеним програмним забезпеченням (включно з бета-версією драйверів), усе напрочуд гладко. Запуск ігор швидкий, кількість збоїв невелика.

Представник компанії, з яким спілкувалося видання, стверджує, що під час внутрішнього тестування Claw забезпечив на 20-25% вищу частоту кадрів, ніж еквівалентний КПК на базі AMD у 14 із 15 популярних ігор.

Ще одна перевага чипа Intel полягає в тому, що він дозволяє MSI включити порт Thunderbolt 4 (Thunderbolt – це власний роз’єм, що належить Intel), який забезпечує надвисоку швидкість передачі даних і можливість підключення зовнішньої графічної док-станції, якщо ви хочете ще більше продуктивності. MSI навіть використовує один із модемів Killer від Intel, який підтримує Wi-Fi 7 і Bluetooth 5.4, тож бездротове з’єднання майже настільки хороше, наскільки це можливо.

Крім того, батарея на 53 Вт-год повинна дати Claw деякі значні переваги перед ROG Ally, який має лише 40 Вт-год. На його задній панелі також є величезні сітчасті вентиляційні отвори, які допоможуть захистити КПК MSI та ваші руки від надмірного потовиділення.

І кнопки, і джойстики Claw використовують точні датчики ефекту Холла, порівняно з Ally, джойстики якого покладаються на потенціометри. У багатьох сенсах Claw виглядає так, як могло б виглядати оновлення середнього терміну експлуатації для Ally, якщо припустити, що ASUS хоче перейти з AMD на Intel.

Навіть на такому ранньому етапі є багато цікавого в новому портативному комп’ютері MSI на базі Intel. Вартість Claw починається з $699 із чипом Core Ultra 5, 16 ГБ оперативної пам’яті та 512 ГБ пам’яті. $749 доведеться заплатити за швидшу модель із процесором Core Ultra 7 або $799 за модель із 1 ТБ SSD.

На жаль, немає жодної інформації про офіційний реліз, хоча MSI натякає на кінець першого кварталу.

Раніше ProIT повідомляв, що процесор Intel Meteor Lake раптово став більш ніж на 10% швидшим після оновлення BIOS.

Також ми розповідали, що у 2024 році Intel планує масове виробництво Arrow Lake 15-го покоління з 2nm (20A) чипом.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.