ProIT: медіа для профі в IT
4 хв.

Експерти назвали топ-9 технологічних трендів на наступні 5 років

author avatar ProIT NEWS

Технології постійно вдосконалюються і кардинально змінять наше життя вже у найближчі 5 років. У ReadWrite проглянули всі провідні технологічні публікації й ось деякі з найцікавіших технологічних тенденцій, які, на думку експертів, очікують нас у найближчі роки.

1. Розвиток Метавсесвіту...

Життя у Метавсесвіті ще неможливе, але через 5 років ми зможемо повністю зануритися в нього. Зараз Метавсесвіт перебуває на тому етапі, на якому Інтернет був наприкінці 90-х років. Багато людей вірять, що коли він розвинеться і покращиться, Метавсесвіт матиме революційний цифровий вплив на нас. Очікується, що це назавжди змінить спосіб спілкування, роботи та життя, а організації, які не пристосуються до Метавсесвіту, перестануть існувати.

та віртуальна/розширена реальність

Розширена реальність може збільшити простір реклами в реальному світі за допомогою нових спеціальних окулярів. Віртуальна реальність сама по собі створює цілком нову цифрову область для реклами.

Головним фактором розвитку Метавсесвіту є тенденції в галузі геймінгу, зростання технічних можливостей призводить до появи там більшої кількості ігор. Може настати час, коли люди проводитимуть більшу частину свого життя у Метавсесвіті. Розширення Метавсесвіту – це одна з найбільших технологічних тенденцій.

2. Edge Computing

Одне з основних питань для багатьох організацій сьогодні – це затримка, яка може вплинути на тенденції в управлінні операціями. Через це багато галузей зосереджуються на тому, щоб зробити комп’ютери ще швидшими й більш ефективними. Основний сценарій використання Edge Computing – це Internet of Things (IoT), де велика кількість пристроїв, які збирають та обробляють дані, можуть обробляти ці дані на місці.

Edge Computing допомагає підвищити безпеку даних і приватність. Це досягається шляхом обробки даних більш близько на самих пристроях, які збирають дані, замість надсилання їх на віддалені сервери. Edge Computing дає змогу країнам та організаціям дотримуватися місцевих законів і норм щодо даних і може гарантувати, що обробка й зберігання даних відбувається на території цієї країни. Швидкість обробки даних значно зросте. Зменшаться витрати на зберігання даних.

3. Дрони

У недалекому майбутньому технологія дронів стане настільки доступною, що багато людей захочуть мати власний дрон. З вдосконаленою технологією дрони зможуть літати протягом кількох годин без підзарядки. Їх можна буде використовувати для пошуку загублених людей або тварин. Також може збільшитися використання дронів для доставки товарів споживачам.

Автори матеріалу вважають, що дуже скоро «рої» дронів будуть літати по районах і містах, доставляючи посилки, їжу та багато іншого. Це відкриває простір для нових бізнесу і технологій.

4. Блокчейн

Багато з нас думають про технологію блокчейну тільки в контексті криптовалют, таких як Ethereum та Bitcoin. Однак технологія блокчейну пропонує різні види безпеки, які корисні в інших галузях. Програмне забезпечення блокчейну працює на основі консенсусу, тому жодна особа або організація не контролюють дані. Блокчейн означає, що немає посередника, який контролює транзакції або загальне програмне забезпечення.

Блокчейн є однією з технологічних тенденцій, яка постійно розширюється у цифровому світі – від фінансів до охорони здоров’я. Це нова технологія у цифровому світі.

5. Штучний інтелект...

Штучний інтелект буде розвиватися стрімкими темпами у найближчі роки. Те, як компанії почали використовувати штучний інтелект та розвивати його, тільки підтверджує цю думку. Існують побоювання щодо заміни низки професій на технологію штучного інтелекту протягом наступного десятиліття. Але на думку авторів, люди будуть змушені використовувати свої емоції та творчість і це буде десятиліття взаємодії й співпраці між роботами та людьми. Також це буде десятиліття страху та нових можливостей для людства.

та машинне навчання

Важливим фактором у розвитку технології машинного навчання є прогрес у дизайні чипів і доступу до даних. Дані стали новою валютою бізнесу. Тенденції свідчать про те, що майбутнє багатьох галузей пов’язане з даними й доступом до даних. Смарт-сенсори накопичуватимуть інформацію, а алгоритми машинного навчання використовуватимуть їх для навчання.

Машинне навчання й штучний інтелект є технологічними трендами, які будуть актуальними протягом тривалого часу. Вони не зникнуть або не стануть менш важливими найближчим часом, а їх використання і вплив, швидше за все, тільки зростатимуть.

6. Хмарні обчислення

Тенденції у сфері хмарних обчислень будуть лише зростати в наступні роки, оскільки все більше організацій, як великих, так і малих, розміщують свої дані в хмарі й вже не використовують локальні сервери. Можна очікувати повного переходу до хмарних обчислень протягом наступних 5 років у багатьох організаціях, бізнесах та галузях. А провайдери хмарних обчислень будуть вдосконалювати цю технологію.

7. Автоматизація роботизованих процесів (RPA)...

RPA передбачає використання програмного забезпечення для автоматизації рутинних бізнес-процесів, включаючи обробку технологій, інтерпретацію додатків, управління даними та навіть відповіді на повідомлення й електронні листи.

Технологія RPA суттєво автоматизує звичайні завдання, які раніше виконували люди, компанії зможуть значно знизити потребу у ручній праці, покращити швидкість і точність виконання завдань, зменшити витрати й виключити можливість людських помилок. А працівникам це дасть змогу сконцентруватися на складніших і більш творчих задачах.

і 3D-друк

Продвинута 3D-друкована технологія – це ще один аспект сфери нових технологій. Процес автоматизації у технології 3D-друку може зробити виробництво речей дуже простим і бізнес поступово переходитиме на використання цих провідних тенденцій для швидкого прототипування нових продуктів, виготовлення унікальних та на замовлення виробів, запуску низькосерійного виробництва тощо.

8. 5G

Жоден перелік найбільш перспективних технологічних тенденцій не може бути повним без згадки про 5G. Це нове покоління стандарту мобільних комунікацій, яке пропонує швидкість передачі даних та зменшення затримки.

Вже зараз завдяки сучасним технологіям мережі починають запускатися і підключення до Інтернету стає надійнішим. Завдяки наявності більшої кількості бездротової пропускної здатності стає можливим підключення більшої кількості пристроїв Інтернету речей один до одного.

Також у майбутньому з’являться нові можливості для безпілотних автомобілів та навіть розумних міст. Усе це стане можливим завдяки набагато швидшим бездротовим передачам даних за допомогою мереж 5G.

9. Квантові обчислення

Квантові обчислення – це тип обчислень, що використовує принципи квантової фізики. Цей захопливий науковий тренд вже використовується для запобігання поширенню вірусів і розроблення нових вакцин. Квантові обчислення також мають великий потенціал у фінансах і банківській справі для зменшення кредитного ризику й виявлення шахрайства.

Квантові комп’ютери значно швидші за звичайні комп’ютери, і великі технологічні бренди вже зробили значні прориви в галузі квантових обчислень.

Незалежно від того, чи будемо ми жити у Метавсесвіті, використовувати переваги 5G або займатися розумним виробництвом за допомогою роботів і 3D-друку, на нас чекає неймовірне майбутнє. Технології продовжують змінювати наш спосіб життя і роботи, і за наступні 5 років ми можемо очікувати ще більші прориви й покращення.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.