ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Цукерберг планує боротися з наслідками масштабних скорочень у Meta за допомогою ШІ

author avatar ProIT NEWS


Материнська компанія Facebook робить ставку на те, що інновації у сфері штучного інтелекту підвищать моральний дух та прибутки компанії після масштабних скорочень штату Meta. Про це пише The Washington Post.

Майже через два місяці після того, як Meta скоротила тисячі робочих місць у технічних командах компанії, працівники все ще борються з наслідками.

Як повідомили виданню чотири нинішні та колишні співробітники на умовах анонімності, скорочення, яких зараз налічується понад 21 000, продовжують шкодити моральному духу компанії.

За словами співробітників, деякі внутрішні системи та пріоритети, які колись були чіткими, стали ще більш заплутаними, оскільки майже чверть робочої сили компанії пішла. Один співробітник, який обіймає оперативну посаду, сказав, що їхній команді важко зрозуміти переглянуту сферу обов’язків після скорочення підрозділу.

«Здебільшого ми не знаємо, що ми маємо робити або навіщо ми ще існуємо», — сказав робітник.

У четвер генеральний директор Марк Цукерберг провів загальнокомпанійну зустріч, на якій він презентував майбутню дорожню карту компанії. Він та інші керівники також розповіли про інновації компанії в області ШІ, включаючи набір нових інструментів, з якими працівники можуть почати експериментувати вже зараз.

«Ми збираємося відігравати важливу й унікальну роль у галузі, доносячи ці можливості до мільярдів людей новими способами, чого інші люди не збираються робити», — сказав Цукерберг згідно з копією його коментарів, надісланою The Guardian.

За словами одного зі співробітників, на зустрічі в четвер Цукерберг та інші керівники говорили про амбіції компанії стати серйозним гравцем у сфері штучного інтелекту, включивши деякі інновації у свої соціальні мережі.

Так, Meta планує представити стікери на основі ШІ, які можна розміщувати в повідомленнях, додаючи візуальні коментарі до розмови. Новий інструмент генерації фотографій ШI зможе трансформувати фотографії користувачів за допомогою текстової підказки.

Компанія також збирається дозволити співробітникам експериментувати з розмовними агентами ШІ — на основі своєї великої мовної моделі LLaMA, схожої на ChatGPT. Співробітники Meta також зможуть випробувати внутрішнього помічника з продуктивності, який може допомогти їм у всьому: від написання коду до нагадування про час трансферу компанії.

Цукерберг також говорив про гарнітуру компанії Quest з підтримкою віртуальної реальності, ключову частину апаратного забезпечення, завдяки якому компанія сподівається втілити в реальність її метавсесвітні амбіції та розширити базу користувачів. Найдосконаліша VR-гарнітура компанії коштує близько 1000 доларів США.

Цукерберг намагається трансформувати свою компанію та її місію. У 2021 році він оголосив, що змінює назву з Facebook на Meta, сигналізуючи про те, що компанія робить ставку ва-банк на «метавсесвіт», версію Інтернету з ефектом занурення.

Наразі Уолл-стріт винагородила Цукерберга за затягування поясів у Meta. З початку року акції компанії зросли більш ніж на 100%. Але тепер Цукерберг має перетворити гіганта соціальних медіа на більш оптимізовану та менш бюрократичну технологічну компанію, одночасно намагаючись відновити та навіть посилити віру своїх працівників у майбутнє та культуру компанії.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.