ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

У Китаї чиновникам заборонили користуватися iPhone на роботі

author avatar ProIT NEWS

У Китаї державним службовцям наказали припинити використання iPhone з міркувань безпеки. Про це повідомляє South China Morning Post з посиланням на обізнані джерела.

Чиновникам центральних урядових установ у серпні заборонили використовувати iPhone й інші пристрої компанії Apple для роботи та приносити їх в офіс.

Йдеться про співробітників міністерств, пов’язаних з інвестиціями, торгівлею та міжнародними відносинами. До кінця місяця вони мають змінити американську марку смартфона на будь-яку іншу для робочого використання, йдеться в матеріалі.

Вважається, що подібна заборона вже роками діє для низки інших державних органів Китаю.

Згідно з джерелами видання, наказ стосується лише iPhone, розробленого у Каліфорнії, і не поширюється на інші смартфони іноземних брендів.

Ймовірно, що ці заходи спрямовані на усунення ризиків національній безпеці на тлі загострення геополітичної напруженості між Китаєм та США щодо торгівлі, технологій і шпигунства.

Останні дані дослідницького центру Counterpoint Research засвідчили, що iPhone від Apple є єдиним смартфоном іноземного виробництва, який займає найбільшу частку ринку в Китаї, – 17,2%. Стільки ж займає китайський виробник телефонів Oppo, лише трохи iPhone поступається китайському Vivo.

У США електронне обладнання китайських технологічних гігантів Huawei і ZTE заборонили ще з листопада 2021 року з метою «захисту американського народу від загроз національній безпеці, пов’язаних із телекомунікаціями».

З листопада багато західних країн вирішили заборонити TikTok, який належить китайському технологічному гіганту ByteDance, через побоювання, що дані користувачів можуть бути передані китайському уряду, якщо Пекін змусить компанію зробити це.

Раніше ProIT повідомляв, що користувачі iPhone проводять у застосунках в сім разів більше часу, ніж користувачі Android.

Також ми писали, що китайський власник TikTok тестує чат-бота з ШІ, конкурента ChatGPT.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.