ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

В Індії зʼявився конкурент Google: індійська PhonePe запускає магазин застосунків із нульовою комісією

author avatar ProIT NEWS

PhonePe, fintech компанія, яку підтримує Walmart, запустила платформу розробників Indus Appstore з нульовою комісією за використання платформи та без комісії за покупки у застосунках. Про це повідомляє TechCrunch.

Стартап зі штаб-квартирою в Бенгалуру, який зібрав понад 450 мільйонів зареєстрованих користувачів у своєму однойменному платіжному застосунку, заявив, що розробники можуть розпочати реєстрацію та завантажувати свої програми в магазин застосунків made-in-India.

Магазин застосунків, для розповсюдження якого PhonePe також співпрацює з виробниками телефонів, пропонує безліч актуальних локальних функцій, включно з підтримкою сторонніх провайдерів платежів, використовує 12 індійських мов і систему входу, яка базується на номерах телефонів.

РhonePe не стягуватиме з розробників комісії протягом першого року, а потім перейде до «номінальної» плати.

Крім того, стартап не стягуватиме комісію з покупок у застосунках (Google стягує 15-30%).

PhonePe, яка є лідером на ринку платежів на основі UPI в Індії, також заявила, що створила команду для надання підтримки й буде вирішувати проблеми місцевих розробників, які були незадоволені затримкою відповідей Google через різницю у часі з США.

Запуск платформи розробників Indus Appstore відбувся у той час, коли багато індійських компаній і стартапів розчарувалися в Google, мобільна операційна система Android якої працює на понад 95% усіх смартфонів у країні.

Але, незважаючи на розмір ринку, розробники застосунків в Індії завжди були змушені працювати лише з одним магазином застосунків для розповсюдження своєї продукції, говорить Акаш Донгре, співзасновник і директор з продуктів Indus Appstore.

«Indus Appstore сподівається надати розробникам застосунків надійну альтернативу Google Play Store – таку, яка є більш локалізованою і пропонує кращий пошук застосунків і залучення споживачів», – додав він.

Це не перша спроба місцевих підприємців боротися з, як вони кажуть, непомірно високою комісією, яку стягує Google Play Store.

Стартап, підтримуваний Walmart, який раніше був частиною Flipkart, оптимістично оцінює підтримку індійського регулятора у спробі змусити Google приймати сторонні магазини застосунків та функцій, які відповідають місцевим потребам, таким як аналітика в режимі реального часу, поглиблений аналіз тенденцій та оцінки конкурентів.

Індія є ключовим закордонним ринком для Google, куди компанія вклала понад $10 мільярдів за останнє десятиліття в пошуках великих ринків за межами США.

Google охоплює понад 700 мільйонів користувачів Інтернету на ринку Південної Азії, але дедалі частіше стикається з критикою та регуляторним втручанням у країнах регіону.

Рік тому на Google було накладено два антимонопольні штрафи в Індії, і компанія була змушена внести кілька змін у свої бізнес-угоди з виробниками телефонів та іншими партнерами.

Для PhonePe магазин застосунків – це останній крок у серії зусиль щодо розширення в нові категорії. Стартап, оцінений у $12 мільярдів, цьогоріч запустив електронний комерційний застосунок, а минулого місяця представив Share.Market – застосунок, який дає змогу користувачам відкривати свої торгові рахунки й інвестувати в акції, інвестиційні фонди та ETF.

Раніше ми повідомляли: Уряд США проти Google: компанію звинувачують в узурпації пошуку в Інтернеті.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.