ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Вечір п’ятниці: книги, курси та музика, які рекомендує Білл Гейтс на свята

author avatar ProIT NEWS

Наприкінці кожного року мільярдер і співзасновник Microsoft Білл Гейтс традиційно публікує у своєму блозі добірку книг, які він рекомендує прочитати під час різдвяних свят. Цього року Гейтс також додав до свого списку курси з економіки та музичний плейлист. Ось що він радить.

«Наприкінці року завжди цікаво озирнутися на деякі з найкращих книжок, які я прочитав. На 2023 рік відразу спали на думку три, кожна з яких глибоко інформативна та добре написана. Я також включив курси економіки від феноменального викладача, які я дивився понад 10 років тому, але все ще рекомендую друзям і родині й сьогодні. Просто заради розваги я додав до списку відтворення чудові святкові пісні із минулого та сьогодення, а також із США та всього світу», – повідомив Білл Гейтс.

Як бонус він також рекомендує подивитися серіал All the Light We Cannot See на Netflix («Усе те незриме світло»), який знято за однойменною книгою. Її, звичайно, теж варто прочитати, адже Білл Гейтс назвав її «неймовірною».

Отже, які книжки (та чому) рекомендує прочитати Білл Гейтс:

«Пісня клітини: дослідження медицини та нової людини», Сіддхартха Мукерджі

«Кожен із нас колись захворіє. У кожного є близькі, які хворіють. Щоб зрозуміти, що відбувається в ці моменти, і відчувати оптимізм, що все піде на краще, корисно знати щось про клітини, будівельні блоки життя. Остання книга Мукерджі дасть вам ці знання. Він починає з пояснення того, як життя розвинулося з одноклітинних організмів, а потім показує, як кожна хвороба людини або наслідок старіння зводяться до того, що з клітинами тіла щось відбувається не так. Мукерджі, онколог і письменник, лауреат Пулітцерівської премії, ділиться всіма знаннями в цій фантастичній книзі», – каже Білл Гейтс.

«Не кінець світу: як ми можемо стати першим поколінням, яке побудує стійку планету», Ханна Річі

«Раніше Ханна Річі, як і багато інших екологічних активістів, вважала, що вона «переживає найтрагічніший період людства». Але коли вона почала дивитися на дані, то зрозуміла, що це не так. Справи погані, і вони гірші, ніж були в далекому минулому, але насправді практично за всіма показниками стає краще. Зараз Річі є провідною дослідницею в Our World in Data. У книзі Not the End of the World вона використовує статистичні дані, щоб розповісти історію, яка суперечить сценаріям кінця світу через кліматичні й інші кризи, водночас не замовчуючи ці проблеми. Кожен, хто хоче вести обґрунтовану розмову про зміну клімату, повинен прочитати цю книгу», – пояснює Білл Гейтс.

«Винаходи та інновації: коротка історія хайпу та невдач», Вацлав Сміл

«Чи справді ми живемо у найінноваційнішу еру в історії людства? Багато хто сказав би так, але Сміл не погоджується. Він пише, що нинішня епоха демонструє «беззаперечні ознаки технічної стагнації й уповільнення прогресу». Я так не вважаю, але це не дивно. Прочитавши всі 44 його книги та кілька разів поспілкувавшись із ним, я знаю, що він не такий оптиміст, як я, щодо інновацій та їхніх перспектив. Але навіть попри те, що ми не бачимо майбутнє однаково, ніхто краще, ніж Сміл, не може пояснити минуле. Якщо ви хочете знати, як людська винахідливість привела нас туди, де ми є, я наполегливо рекомендую Invention and Innovation», – описує книгу Білл Гейтс.

Онлайн-лекції з економіки Тімоті Тейлора

«Я дивився багато циклів лекцій в Інтернеті, і Тейлор є одним із моїх улюблених професорів. Усі три його серії на Wondrium – фантастичні. Курс The New Global Economy розповість про базову економічну історію різних регіонів і про те, як працюють ринки. Курс Economics найкраще підходить для людей, які хочуть глибоко зрозуміти принципи економіки. Unexpected Economics має найширшу аудиторію, оскільки Тейлор застосовує ці принципи до повсякденного життя, включаючи дарування подарунків, дорожній рух, стихійні лиха, спорт тощо», – каже Білл Гейтс.

Святковий плейлист

За цим покликанням можна прослухати плейлист Білла Гейтса зі списком його улюблених мелодій.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.