ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Wine 9.0 значно покращує програми Windows та ігри на Linux

author avatar ProIT NEWS

Wine – це рівень сумісності для запуску програм та ігор Windows на платформах, відмінних від Windows, зокрема Linux, Mac та Android.

Wine 9.0 було випущено після року розробки з покращеною сумісністю і доданими новими функціями, повідомляє How To Geek.

Цього тижня проєкт Wine оголосив про оновлення, зазначивши:

«Цей випуск представляє рік зусиль у розробці та понад 7000 окремих змін».

Найважливішою новою функцією може бути підтримка WoW64, яка дає змогу 32-розрядному програмному забезпеченню Windows працювати у 64-розрядній операційній системі.

Раніше 32-розрядні програми запускалися в окремому 32-розрядному процесі Unix. Але, скажімо, macOS не підтримувала 32-розрядне програмне забезпечення. А пропрієтарний рівень сумісності CrossOver (на основі Wine) мав власне спеціальне рішення для перекладу. Однак він не був увімкнений за замовчуванням, оскільки порушує сумісність із 16-бітним кодом і знижує продуктивність OpenGL.

Wine 9.0 також містить експериментальну підтримку Wayland – системи відображення, яка замінює X11 у багатьох дистрибутивах Linux. Замість того, щоб працювати в середовищі XWayland, він може здійснювати базове керування вікнами, кількома моніторами, масштабування високої роздільної здатності, події руху та підтримку Vulkan безпосередньо через Wayland.

Підтримка Wayland не увімкнена за замовчуванням, але як тільки вона буде готова, Wine має працювати краще на сучасних комп’ютерах Linux із кращим масштабуванням дисплея.

У Wine 9.0 також покращено продуктивність і сумісність із Windows. Є оновлений драйвер Vulkan, вбудований декодер Windows Media Video (WMV) і покращена підтримка Direct3D.

Wine 9.0 зараз розгортається для менеджерів пакетів та інтерфейсів. Поки незрозуміло, коли рівень сумісності Valve Proton буде оновлено новою базою, але щойно це станеться, Steam на Linux повинен працювати надійніше з більшою кількістю ігор для Windows.

Читайте також на ProIT: Linux Mint 21.3 Virginia вже доступний для завантаження. Що нового?

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.