ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Apple закриває проєкт Apple Car, над яким працювала 10 років

author avatar ProIT NEWS

Bloomberg повідомляє, що компанія Apple відмовляється від продовження одного із найамбітніших проєктів у своїй історії – від створення електромобіля. Про цей крок оголосили головний операційний директор Apple Джефф Вільямс і Кевін Лінч, який керував проєктом Apple Car із 2021 року.

Керівники повідомили, що проєкт Apple Car почне згортатися, а співробітники автомобільної команди будуть переведені до відділу штучного інтелекту під керівництвом Джона Джаннандреа, адже проєкти генеративного ШІ стають ключовим пріоритетом для компанії.

Команда Apple Car також складається з кількох сотень інженерів апаратного забезпечення та дизайнерів автомобілів. Цілком можливо, що вони зможуть претендувати на роботу в інших командах Apple. Будуть і звільнення, але поки незрозуміло скільки. Всього у проєкті було задіяно приблизно 2 тисячі співробітників.

Зауважимо, що над проєктом працювали співробітники Apple з усієї автомобільної промисловості, дизайнери з Aston Martin, Lamborghini, BMW і Porsche.

Рішення остаточно згорнути проєкт поклало край багатомільярдним зусиллям під назвою Project Titan, які мали б перевести Apple у нову галузь. Технологічний гігант почав працювати над автомобілем приблизно у 2014 році. Це мав би бути повністю автономний електромобіль із салоном, схожим на лімузин, і голосовою навігацією.

Але проєкт мав проблеми майже з самого початку. Apple кілька разів змінювала керівництво команди та стратегію. Тестування автомобілів почалося у 2017 році, але зрештою Apple, як і інші компанії, зіткнулася зі зниженням популярності електромобілів.

Зростання продажів електромобілів сповільнилося в останні місяці через високі ціни та відсутність зарядної інфраструктури. General Motors Co. і Ford намагаються виробляти більше гібридних автомобілів після того, як зіткнулися зі слабким попитом на електромобілі та вузькими місцями у виробництві, а автовиробники по всій галузі різко знижують ціни на акумуляторні електромобілі. Навіть Tesla, піонер революції електромобілів у США, попередила, що темпи її розширення цього року будуть значно нижчими.

Згідно з прогнозом UBS AG, зростання внутрішніх продажів електромобілів у США цьогоріч сповільниться до 11% із прогнозованих 47% у 2023 році.

За словами неназваних співрозмовників, керівництво Apple ухвалило рішення про згортання проєкту в останні кілька тижнів. До цього обговорювався план відкладення випуску автомобіля до 2028 року і зниження специфікацій автономного керування з рівня 4 до рівня 2+.

Раніше Apple вже відмовлялася від продовження розробки проєктів, у тому числі від плану виробництва телевізора у 2015 році. Проєкт Apple Car – один із найдовших і найдорожчих, над якими працювала компанія.

Раніше ми повідомляли, що Hyperloop, «п’ятий вид транспорту» від Ілона Маска, закривається, так і не відкрившись.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.