ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Cybertruck: Tesla випустила перший електропікап

author avatar ProIT NEWS

Цими вихідними компанія Tesla повідомила, що її перший довгоочікуваний Cybertruck зійшов із конвейєра у Техасі. Дебют пікапа, який довго відкладався, відбувся напередодні звіту про фінансові результати компанії за другий квартал 2023 року, повідомляє Reuters.

Генеральний директор Tesla Ілон Маск вперше представив Cybertruck у 2019 році. Виробництво та поставки електропікапів спочатку були заплановані на 2021 рік, але компанія відклала терміни, посилаючись на брак компонентів для постачання.

У 2022 році був витік інформації про певні проблеми з виробництвом. Німецьке видання Handelsblatt із посиланням на компетентне джерело повідомляло, що передсерійні прототипи мали серйозні проблеми з гальмуванням, силовою установкою, підвіскою, структурою тощо.

Цього тижня після звіту про фінансові результати автовиробника за 2 квартал може з’явитися більш точна й докладна інформація про плани Tesla щодо Cybertruck. На щорічних зборах акціонерів компанії у травні 2023 року Ілон Маск заявив, що автовиробник може поставляти від 250 до 500 тисяч одиниць, масове виробництво заплановано на кінець цього року.

Згідно зі звітом Electrek, станом на листопад 2022 року у Cybertruck було понад 1,5 мільйона бронювань. З 2019 року клієнти Tesla можуть внести заставу у розмірі $100 для попереднього замовлення.

Спочатку компанія оцінювала, що вантажівка буде коштувати від $39 тисяч за модель з одним двигуном і заднім приводом з вантажопідйомністю 7500 фунтів (майже 3,5 тонни) і запасом ходу понад 250 миль (402 км). Але очікується, що ціна цієї моделі стартує приблизно від $50 тисяч, згідно з інформацією Kelley Blue Book.

Ціна версії з подвійним двигуном і повним приводом може починатися приблизно з $60 тисяч. Очікувана вантажопідйомність становить понад 10 тисяч фунтів (близько 4,5 тонни), очікуваний запас ходу – понад 300 миль (483 км).

Найдорожча версія, вартість якої починається приблизно з $70 тисяч, матиме три електродвигуни та повний привід, вантажопідйомність 14 тисяч фунтів (6,3 тонни) і запас ходу понад 500 миль (805 км).

Tesla зазвичай змінює ціни в середині модельного року, тому ці ціни можуть знову змінитися до кінця 2023 року.

Випуск пікапа Tesla виведе автовиробника у ще один прибутковий сегмент електромобілів. Cybertruck доведеться конкурувати з електричними пікапами, такими як Ford F-150 Lightning, який вже доступний за початковою ціною $60 тисяч. Також на ринку очікуються пікапи Chevrolet Silverado EV та Rivian R1T.

Silverado EV Work Truck коштуватиме від $78 тисяч, поставки очікуються восени 2023 року. Ціна на Rivian стартує від $74 тисяч, а поставки певних комплектацій почнуться цього літа.

Раніше ми писали, що Ілон Маск заснував новий стартап xAI, щоб «зрозуміти природу Всесвіту».

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.