ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

До 2025 року AMD може захопити до 30% ринку прискорювачів штучного інтелекту NVIDIA

author avatar ProIT NEWS

Відомий аналітик Мін-Чі Куо стверджує, що обчислювальні прискорювачі AMD, які використовуються в сфері систем штучного інтелекту (в основному Instinct MI300A), наступного року займуть не більше 10% ринку, а решта 90% належатимуть NVIDIA. Вже у 2025 році розклад сил зміниться, оскільки прискорювачі AMD зміцнять свої позиції до 30%, повідомляє TechNewsSpace.

За інформацією джерел, для просування своїх обчислювальних прискорювачів для систем штучного інтелекту AMD покладається на співпрацю з постачальниками хмарних послуг, оскільки вони можуть самостійно розробляти спеціалізоване програмне забезпечення, яке дає їм змогу використовувати переваги апаратної платформи AMD.

У наступному році найбільшим клієнтом компанії в цій сфері стане Microsoft, яка отримає більше половини комп’ютерних прискорювачів під брендом AMD. Amazon буде другим, але і Meta, і Google зараз тестують прискорювачі AMD.

За умови успішного співробітництва AMD з усіма цими найбільшими клієнтами у 2025 році компанія може захопити до 30% ринку прискорювачів на основі GPU. У такому випадку частка NVIDIA становитиме не більше 70% ринку. Однак аналітики Citi впевнені, що саме NVIDIA займе 90% цього ринку у найближчі 2-3 роки.

Вони також припускають, що спеціалізовані чипи (ASIC) будуть все частіше використовуватися для прискорення певних процесів у роботі систем штучного інтелекту.

Якщо прискорювачі NVIDIA B100 з архітектурою Blackwell дійсно будуть представлені у першій половині 2024 року, то, на думку представників Citi, ця подія значно підтримає курс акцій компанії.

Раніше ми повідомляли, що акції NVIDIA та AMD впали через заборону на експорт чипів ШІ до Китаю.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.