ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google Chrome тестує нову функцію браузера, яка попереджає про зловмисні розширення. Як її увімкнути?

author avatar ProIT NEWS

Google тестує нову функцію у браузері Chrome, яка попереджатиме користувачів, коли встановлене розширення буде видалено з Chrome Web Store, що зазвичай вказує на те, що це шкідливе програмне забезпечення.

Як повідомляє BleepingComputer, нескінченна кількість небажаних розширень для вебпереглядача публікується у вебмагазині Chrome і рекламується за допомогою інформаційних вікон і реклами переспрямування.

Ці розширення створюють шахрайські компанії та зловмисники, які використовують їх для розміщення реклами, відстеження вашої історії пошуку, перенаправлення на сторінки партнерів або, у більш серйозних випадках, для викрадення ваших електронних листів Gmail та облікових записів Facebook.

Проблема полягає у тому, що розробники випускають нові розширення так само швидко, як Google видаляє старі з вебмагазину Chrome.

На жаль, якщо ви встановили одне з цих розширень, вони все одно будуть встановлені у вашому браузері навіть після того, як Google виявить їх як зловмисне програмне забезпечення та видалить із магазину.

У зв’язку з цим Google тепер використовує функцію перевірки безпеки для розширень браузера, попереджаючи користувачів Chrome про те, що розширення було виявлено як зловмисне програмне забезпечення або видалено з магазину і що користувачу слід видалити їх із браузера.

Ця функція запрацює в Chrome 117, але тепер ви можете перевірити її в Chrome 116, увімкнувши експериментальну функцію браузера «Модуль розширень у перевірці безпеки».

Щоб увімкнути цю функцію, просто скопіюйте URL-адресу Chrome «chrome://flags/#safety-check-extensions» в адресний рядок і натисніть Enter. Ви перейдете на сторінку Chrome Flags із виділеною функцією «Модуль розширень у перевірці безпеки».

Тепер увімкніть його та перезапустіть браузер, коли буде запропоновано увімкнути функцію.

Після увімкнення на сторінці налаштувань «Конфіденційність і безпека» з’явиться нова опція, яка запропонує переглянути будь-які розширення, видалені з вебмагазину Chrome, як показано нижче.

У Google стверджують, що розширення можна видалити з вебмагазину Chrome, оскільки розробник скасував їх публікацію, порушував політику або був виявлений як шкідливе програмне забезпечення.

Розширення, виявлені як зловмисне програмне забезпечення, рекомендується негайно видалити, щоб не лише захистити ваші дані, але й запобігти майбутнім атакам на комп’ютер. Розширення, видалені з інших причин, радять також видалити, оскільки вони більше не підтримуються або порушують інші політики.

У Google є спеціальна сторінка правил Chrome Web Store, на якій докладно описано, який контент або поведінка можуть призвести до видалення розширення з магазину.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.