ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google Cloud зробить GKE Enterprise загальнодоступною із наступної середи

author avatar ProIT NEWS

Хмарний підрозділ Google LLC зробить GKE Enterprise, свою керовану службу Kubernetes для великих організацій, загальнодоступною вже з 15 листопада, повідомляє SiliconAngle.

Компанія оголосила про цей крок на північноамериканській конференції KubeCon + CloudNativeCon, яка проходить в Чикаго. Розгортання GKE Enterprise відбувається приблизно через 2 місяці після того, як Google вперше опублікував його. Клієнти сервісу отримають безкоштовний доступ до функції Advanced Vulnerability Insights, яка також стає загальнодоступною.

GKE, або Google Kubernetes Engine, – це керований сервіс Kubernetes, який Google запустив у 2014 році. Він зменшує кількість зусиль, пов’язаних із запуском контейнерних середовищ.

GKE автоматично додає та видаляє апаратні ресурси, коли змінюються вимоги до робочого навантаження, позбавляє користувачів від необхідності вручну завантажувати оновлення Kubernetes і спрощує низку інших завдань з обслуговування.

GKE Enterprise – це розширена версія служби, орієнтована на великі організації, що забезпечує можливість запускати кілька кластерів Kubernetes поруч. Наприклад, підприємство з кількома дочірніми компаніями може використовувати GKE Enterprise, щоб дати змогу кожному підрозділу створювати власне спеціальне контейнерне середовище.

Сервіс дозволяє адміністраторам керувати кількома кластерами Kubernetes і контролювати їх за допомогою єдиного скла. Щоб полегшити зміни конфігурації, він надає можливість визначати, як параметри кластера мають бути встановлені в колекції файлів коду. Коли адміністратор оновлює конфігурацію, визначену в цих кодових файлах, GKE Enterprise автоматично застосовує зміни до всіх відповідних кластерів Kubernetes.

«Ви витрачаєте менше часу та зусиль на керування платформою та більше часу на створення дивовижних додатків і досвіду для своїх клієнтів», – написали керівники управління продуктами Google Cloud Снехал Пател і Дейв Бартолетті у блозі.

Сервіс також пропонує кілька мережевих функцій, недоступних у стандартній версії GKE. Він включає керовану сервісну мережу, мережеву технологію, яка полегшує такі завдання, як моніторинг потоку даних між контейнерами та виявлення технічних проблем. Існує також більш спеціалізований інструмент, призначений для координації трафіку програм, розгорнутих у кількох кластерах Kubernetes.

Окрім мережевих можливостей, GKE Enterprise пропонує функцію кібербезпеки під назвою Advanced Vulnerability Insights. Ця функція, яка сьогодні стала загальнодоступною, автоматично сканує компоненти з відкритим кодом, встановлені у кластері Kubernetes, на наявність недоліків у безпеці. Advanced Vulnerability Insights може аналізувати проєкти з відкритим кодом, написані на Java, Go, JavaScript і Python.

В Google стверджують, що GKE Enterprise може значно підвищити продуктивність для команд програмного забезпечення. За даними компанії, перші користувачі підвищили продуктивність розробників на 45%.

Google також обіцяє більш ніж на 70% скорочення часу розгортання програмного забезпечення для деяких прикладних проєктів.

Нещодавно компанія оголосила, що Cloud Spanner, її розподілена й відокремлена служба реляційної бази даних, розміщена в Google Cloud, тепер ефективніша з точки зору обчислень і зберігання й забезпечує те, що Google описує як «значну» економію для клієнтів. Google Cloud Spanner тепер коштує удвічі дешевше DynamoDB Amazon «для більшості робочих навантажень».

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.