ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google випустила першу попередню версію Android 15 з новими криптографічними функціями керування мікросхемами

author avatar ProIT NEWS

Google LLC випустила першу версію Android 15, наступну велику ітерацію своєї мобільної операційної системи. Про це повідомляє Silicon Angle.

Попередній перегляд призначений лише для розробників. Команди розробників програмного забезпечення можуть використовувати його, щоб ознайомитися з Android 15 перед її випуском, а також визначити способи модифікації своїх програм.

Google почне запрошувати споживачів випробувати нову операційну систему приблизно у квітні, коли нова версія операційної системи буде оновлена ​​з попередньої версії до бета-версії.

Перевірки цілісності файлів на базі Linux

Пріоритетним напрямом в Android 15 є кібербезпека. Попередній випуск додає набір програмних інтерфейсів на основі fs-verify – функції пом’якшення кібератак. Android побудовано на базі коду Linux, точніше на його ядрі, – частині операційної системи, яка містить її найважливіші компоненти.

Хакери часто атакують користувачів мобільних пристроїв, намагаючись пошкодити зловмисним кодом законну програму, встановлену на пристроях. Цей шкідливий код часто призначений для викрадення даних.

За словами представників Google, нові API fs-verify в Android 15 можуть допомогти розробникам захистити програми від таких спроб зламу.

API дають змогу командам програмістів додавати свого роду пломбу до конфіденційних компонентів своїх програм. Якщо хакери намагаються підробити ці компоненти, то пломба ламається, що дозволяє виявити спроби зламу.

Функція fs-verify у Linux реалізує цю пломбу у формі дерева Merkle – структури даних, яка використовується для завдань криптографії та може зберігати інформацію про цілісність файлу.

Оптимізація потужності й тепла

Окрім нових функцій кібербезпеки, Android 15 представляє API, які дозволять програмам краще використовувати систему на чипі телефона. Розгортаються API для ADPF – компонента операційної системи, який допомагає оптимізувати зручність використання й температурний слід мобільних ігор. Розробники також можуть використовувати його для вдосконалення інших типів високопродуктивних програм.

Практично всі телефони Android у світі використовують центральні процесори на основі схем Arm Holdings plc. Багато з цих процесорів, особливо ті, які є в телефонах вищого класу, реалізують архітектуру процесора big.LITTLE розробника мікросхеми.

CPU, заснований на архітектурі, включає два типи ядер: високопродуктивні ядра та оптимізовані за ефективністю, які використовують певну швидкість для меншого енергоспоживання.

Використовуючи нові API ADPF Android 15, розробники можуть вказувати, коли певні потоки програм мають «віддавати перевагу» роботі в режимі енергозбереження. В Google передбачають, що ця функція стане особливо зручною для тривалих фонових процесів. Зниження енергоспоживання програми збільшує час роботи батареї мобільного пристрою.

Якщо програма використовує забагато обчислювальної потужності, це може призвести до перегріву системи на чипі. Щоб уникнути надлишку тепла, телефони включають механізм, який автоматично регулює продуктивність програми до досягнення певних порогових значень температури. Цей механізм спричиняє раптові падіння швидкості, що може негативно вплинути на взаємодію з програмою.

Реалізація ADPF в Android 15 включає вдосконалення, які допоможуть розробникам ефективніше працювати із вбудованим механізмом обмеження продуктивності.

Крім того, випуск оптимізує процес налаштування частот CPU і графічного процесора мобільного телефона відповідно до вимог програми. Мобільні процесори поєднують центральний процесор із вбудованим графічним процесором і, у багатьох випадках, низку більш спеціалізованих обчислювальних модулів.

Нові творчі функції

Попередня версія Android 15 також містить низку інших покращень. Багато з цих функцій спрямовані на творчі завдання.

За словами представників Google, одне з удосконалень дозволить застосункам для фото більш детально керувати спалахом камери телефона. Тим часом нова функція часткового показу екрана дає змогу користувачам записувати лише одне конкретне вікно програми, а не весь екран.

Крім того, Google полегшує розробникам інтеграцію застосунків для створення музики із віртуальними синтезаторами.

У компанії очікують, що Android 15 досягне стабільності платформи (стану, в якому більшість ключових функцій буде завершено) вже у червні цього року. Нове оновлення операційної системи стане загальнодоступним для споживачів через кілька місяців.

Нагадаємо, що незабаром стане простіше завантажувати фотографії з бібліотеки Google Photos у застосунки Android, оскільки оновлення в системі вибору фотографій дозволять інтеграцію із застосунками для хмарного зберігання.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.