ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

ЄС розслідує угоду Adobe з придбання Figma за $20 млрд

author avatar ProIT NEWS

Європейський Союз починає поглиблене антимонопольне розслідування заявки Adobe на придбання платформи дизайну продуктів Figma.

Як повідомляє The Verge, угоду перевіряють через те, що вона може «зменшити конкуренцію на глобальних ринках поставок програмного забезпечення для інтерактивного дизайну продуктів та інструментів для створення цифрових ресурсів».

У пресрелізі Європейська комісія окреслила потенційний вплив угоди на постачання інтерактивних інструментів для проєктування продуктів та інструментів для створення цифрових активів як своє головне занепокоєння.

Члени комісії також досліджуватимуть, чи може об’єднання Figma з пакетом Adobe Creative Cloud виключити постачальників програмного забезпечення, які конкурують між собою.

Єврокомісія почала оцінювати угоду ще в лютому після запитів від щонайменше 16 держав-членів ЄС. Комісія дійшла висновку, що транзакція загрожувала «суттєво вплинути на конкуренцію на ринку інтерактивного дизайну продуктів і програмного забезпечення».

Тепер вона до 14 грудня має ухвалити рішення щодо подальших кроків. Це може включати вимогу виправити угоду для схвалення, повне блокування злиття або надання схвалення, якщо перші занепокоєння ЄС виявляться безпідставними.

Adobe оголосила про придбання Figma приблизно за $20 млрд у вересні минулого року. Якщо угоду буде укладено, її вартість може перевищити суму у розмірі $19 млрд, які компанія Facebook (тепер Meta) заплатила за WhatsApp у 2014 році.

Пропозиція Adobe викликала критику не лише через те, що на Уолл-стріт вважали ціну надзвичайно завищеною, а й через схожість між власною платформою дизайну продуктів Adobe й Adobe XD і більш популярним сервісом Figma.

Після оголошення про угоду Adobe почала поступово виводити XD із загальної доступності. Однак регулятори стурбовані тим, що надання Adobe контролю над однією з небагатьох альтернатив на ринку програмного забезпечення для розробки продуктів може придушити конкуренцію й інновації.

Злиття також оцінюється у США та Великій Британії. Причому остання 13 липня перевела своє розслідування до «другого етапу» після того, як Adobe і Figma не запропонували засоби для вирішення антимонопольних проблем.

Розслідування у Великій Британії має довший законодавчо встановлений термін (до 27 грудня). Однак поки незрозуміло, яке з них завершиться першим.

Adobe розраховувала закрити угоду з Figma у 2023 році, але шанси на це зменшуються через розслідування у ЄС.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.