ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Pixar, Adobe, Apple, Autodesk і NVIDIA утворюють Альянс для OpenUSD, щоб просувати відкриті стандарти для 3D-контенту

author avatar ProIT NEWS

Pixar, Adobe, Apple, Autodesk і NVIDIA разом із Joint Development Foundation (JDF), філією Linux Foundation, оголосили про створення Альянсу OpenUSD (AOUSD) для сприяння стандартизації, розвитку, еволюції та зростанню технології Pixar Universal Scene Description.

Створена Pixar Animation Studios OpenUSD – це високопродуктивна технологія опису 3D-сцени, яка забезпечує надійну взаємодію інструментів, даних і робочих процесів.

Для розміщення проєкту було обрано JDF Linux Foundation, оскільки він забезпечить відкриту й ефективну розробку специфікацій OpenUSD. Водночас буде забезпечено шлях до визнання через Міжнародну організацію зі стандартизації (ISO).

«Ми в Adobe віримо у цінність надання художникам наборів гнучких і потужних рішень, які працюють на різних пристроях, – сказав Гвідо Куароні, старший директор із розробки 3D&I в Adobe. – Використання загального тривимірного представлення даних під час творчого процесу збільшує цінність кожного пакету і пристрою. OpenUSD було створено, щоб стати одним із цих «мультиплікаторів». Ми раді бачити різноманітну групу компаній, які об’єднуються для підтримки цієї інноваційної та відкритої технології».

Як повідомляє 9to5mac.com, компанія Apple оголосила про створення нової ініціативи зі створення кінематографічного 3D-контенту, оскільки переходить у віртуальну реальність із Vision Pro. Ідея полягає у тому, щоб полегшити створення 3D-контенту за допомогою різних інструментів.

Пресреліз цієї події, на думку авторів 9to5mac.com, один із найбільш нудних, який коли-небудь видавала Apple, і можна заснути, читаючи такий текст. Але це досить важлива подія з точки зору майбутнього Vision Pro і наступних гарнітур компанії.

Завдяки партнерству з Pixar, зокрема, можна очікувати, що на платформі просторових обчислень компанії з’явиться разючий 3D-контент. Тим більше, враховуючи той факт, що інші великі гравці у світі графіки також беруть участь.

Adobe, зокрема, чудово працює з генеративним ШІ в останніх бета-версіях Photoshop. Поєднання людської креативності й технології штучного інтелекту, ймовірно, дасть дивовижні результати. Зокрема, ШІ може звільнити від важкої роботи зі створення сцен, даючи змогу творчим людям робити те, що вони вміють найкраще.

Члени керівного комітету AOUSD виступатимуть на Днях відкритого коду Academy Software Foundation 6 серпня та на конференції SIGGRAPH під час Autodesk Vision Series 8 серпня.

Раніше ми повідомляли, що після презентації Apple Vision Pro ціни на акції компанії наблизились до позначки у $3 трлн, а Niantic закриває студію і скасовує розробку ігор через вплив вказаної новинки.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.