ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Intel і DigitalBridge запускають компанію Articul8 Generative AI

author avatar ProIT NEWS

Intel оголосив про запуск Articul8 – нової компанії, яка розробляє програмне забезпечення для генеративного штучного інтелекту, орієнтованої на корпоративних клієнтів. Про це повідомляє ReadWrite.

Articul8 створений завдяки власним дослідженням і розробкам Intel за підтримки інвестиційної компанії DigitalBridge й інших інвесторів у спробі комерціалізувати технологію штучного інтелекту, адаптовану для бізнес-налаштувань.

Що таке Articul8 AI?

Intel працювала з Boston Consulting Group (BCG) над створенням прототипу системи AI, яка може читати текст і зображення.

У системі використовується апаратне забезпечення Intel, а також моделі ШІ з відкритим кодом і пропрієтарні моделі. Платформа була запущена й оптимізована на апаратних архітектурах Intel, включно з процесорами Intel Xeon Scalable і прискорювачами Intel Gaudi, але підтримуватиме низку альтернатив гібридної інфраструктури

Налаштувавши систему для BCG протягом останнього року, розробники адаптували її для інших корпоративних клієнтів у таких галузях, як фінанси, авіакосмічна промисловість і телекомунікації.

Articul8 AI обіцяє продукт штучного інтелекту, «створений із нуля» для підприємств, оптимізований для швидкого розгортання, масштабування, безпеки й економічної ефективності. Система зберігає дані клієнтів, навчання моделі, а висновки відбуваються в межах наявних параметрів безпеки. Articul8 підтримує хмарне, локальне або гібридне розгортання ШІ.

Intel та Articul8 планують тісно співпрацювати в межах стратегічного партнерства і використовувати платформу Articul8 усередині компанії, а також спільно продавати її клієнтам.

Колишній віцепрезидент і генеральний директор Intel Арун Субраманіян очолить Articul8 як її перший генеральний директор.

Запуск Articul8 є частиною плану генерального директора Пета Гелсінгера надати пропозиції штучного інтелекту, які можуть конкурувати з NVIDIA і робити процесори Intel більш привабливими у всіх галузях.

«Articul8 має хороші можливості для досягнення відчутних бізнес-результатів для Intel і нашої ширшої екосистеми клієнтів і партнерів. Оскільки Intel всюди прискорює ШІ, ми з нетерпінням чекаємо на продовження нашої співпраці з Articul8», – сказав Гелсінгер.

Intel є однією з багатьох компаній Кремнієвої долини, які нарощують розвиток у сфері ШІ. Вони вже розробили спеціалізоване обладнання штучного інтелекту – мікросхеми процесора нейронної мережі (NNP), а її підрозділ Habana labs зосереджується саме на мікросхемах машинного навчання.

DigitalBridge Ventures, венчурна ініціатива DigitalBridge, виступила провідним інвестором Articul8.

Крім того, Intel разом із синдикатом відомих венчурних інвесторів, включно з Fin Capital, Mindset Ventures, Communitas Capital, GiantLeap Capital, GS Futures і Zain Group, придбали частку в компанії.

Раніше ми повідомляли, що у 2024 році Intel планує масове виробництво Arrow Lake 15-го покоління з 2nm (20A) чипом.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.