ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Mercedes тестує гуманоїдних роботів для автоматизації низькокваліфікованої праці

author avatar ProIT NEWS

Mercedes-Benz уклала комерційну угоду з компанію Apptronik, яка виробляє роботів для автоматизації низькокваліфікованої праці, зокрема двоногого робота Apollo. Про це повідомляє The Verge.

В Apptronik повідомили, що Mercedes вивчає можливості використання роботів, а саме спроможність Apollo перевіряти та доставляти компоненти працівникам виробничої лінії. Жодна з компаній поки не розкрила цифр щодо угоди або кількості роботів, які проходять випробування.

Також у компанії заявили, що людиноподібні роботи дадуть змогу виробникам транспортних засобів почати автоматизувати виробничі завдання без необхідності перепроєктовувати свої робочі потужності.

Фахівці зауважили, що їхній підхід зосереджується на автоматизації деяких фізично складних, повторюваних та одноманітних завдань, для яких все важче знайти надійних працівників.

Видання Financial Times повідомило, що Mercedes почав випробування роботів Apollo на фабриці в Угорщині. Країна відчувала нестачу робочої сили протягом кількох останніх років, оскільки чимало працівників мігрували до Західної Європи.

«Це новий рубіж. Ми хочемо зрозуміти потенціал як для робототехніки, так і для автомобільного виробництва, щоб заповнити прогалини робочої сили в таких сферах, де робота некваліфікована, одноманітна й фізично важка. А також звільнити наших висококваліфікованих членів команди на лінії для створення найбажаніших автомобілів у світі», – сказав у коментарі керівник виробництва Mercedes Йорг Бурцер.

В Apptronik стверджують, що робот може піднімати об’єкти вагою до 25 кілограмів.

Apollo має зріст приблизно 173 сантиметри й важить близько 73 кілограмів. Його зовнішній вигляд – типовий для людиноподібних роботів на зразок Optimus від Tesla чи Figure 01, які BMW випробовує на своєму заводі в Південній Кароліні.

Зауважимо, що інші двоногі роботи, такі як Digit від Agility Robotics, також тестуються на складах Amazon у США.

Раніше ми повідомляли про найкращих персональних роботів у 2023 році.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.