ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Microsoft обійшла Apple за капіталізацією і стала найдорожчою компанією у світі завдяки ШІ

author avatar ProIT NEWS

Microsoft випередила Apple і стала світовим лідером за ринковою капіталізацією завдяки глибокій зосередженості на генеративному штучному інтелекті – секторі, який користується все більшою прихильністю інвесторів.

Технологічний гігант, який разом із NVIDIA й Amazon приділяв значну увагу ШІ, пережив значне зростання ринку за останній рік. Примітно, що ринкова вартість Microsoft зросла більш ніж на $1 трильйон, повідомляє Reuters.

Графіка Reuters Графіка Reuters
Графіка Reuters

Аналітики проводять паралелі між тенденціями останніх років та початком 2000-х, коли технологічні й інтернет-компанії почали замінювати споживчі та фінансові фірми на перших позиціях у рейтингах капіталізації.

Згідно з даними LSEG, ринкова капіталізація Microsoft становила $2,887 трильйона, що є найвищим показником за всю історію, тоді як ринкова капіталізація Apple становила $2,875 трильйона минулої пʼятниці після піку у $3,081 трильйона 14 грудня.

Microsoft включила технологію OpenAI у свій набір програмного забезпечення для підвищення продуктивності. Цей крок допоміг відновити бізнес хмарних обчислень у липні-вересні минулого року. Ставка на ШІ також створила можливість кинути виклик домінуванню Google у вебпошуку.

Apple, з іншого боку, стикається з проблемами через падіння попиту, зокрема на її флагманський продукт – iPhone.

Компанії особливо важко в Китаї – ключовому ринку, де відновлення економіки після пандемії COVID-19 було слабким. Також посилюється конкуренція з боку Huawei, що впливає на її ринкову частку Apple.

Інші технічні гравці, орієнтовані на ШІ, такі як NVIDIA, Meta Platforms та Alphabet, також продемонстрували значний стрибок у своїй ринковій капіталізації минулого року.

Графіка Reuters Графіка Reuters
Графіка Reuters

Нагадаємо, що акції Apple впали майже на $200 мільярдів за два дні через заборону iPhone для чиновників Китаю.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.