ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Акції Apple впали майже на $200 млрд за два дні через заборону iPhone для чиновників Китаю

author avatar ProIT NEWS

Акції американської компанії Apple впали на 2,9% після новин про те, що Китай наказав працівникам деяких центральних державних установ припинити використовувати iPhone на роботі. Про це повідомляє Reuters.

Це стало найбільшим дводенним процентним падінням акцій Apple з листопада 2022 року, зазначає агентство.

Таким чином, ринкова вартість компанії знизилася майже на $200 млрд. Попри це Apple залишається лідером у рейтингу найдорожчих компаній світу з ринковою капіталізацією $2,78 трлн.

Розширення Пекіном обмежень на використання iPhone державними службовцями, про яке раніше повідомляв ProIT, викликало занепокоєння серед законодавців США і розпалило побоювання, що американські технологічні компанії, які сильно піддаються впливу Китаю, можуть постраждати від зростання напруженості між країнами.

Як заявили кілька аналітиків з Уолл-стріт, обмеження показують, що навіть компанія, яка має хороші відносини з китайським урядом і значну присутність у другій за величиною економіці світу, не захищена від зростання напруженості між двома країнами.

Протистояння між Китаєм і США загострилися останніми роками, оскільки Вашингтон намагається обмежити доступ Китаю до ключових технологій, а Пекін, навпаки, прагне зменшити свою залежність від американських технологій.

Законодавці обох провідних партій США висловлювали занепокоєння щодо ризиків національній безпеці, які нібито створюють китайські продукти, тиснучи на адміністрацію Байдена, щоб вона стала ще агресивнішою щодо Пекіна.

При цьому Apple отримує майже п’яту частину свого доходу саме з Китаю.

Раніше ми повідомляли, що Apple займає 5 із 10 позицій у списку найбільш продаваних смартфонів цього року.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.