ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Neuralink шукає добровольців із паралічем для вживлення мозкових імплантів

author avatar ProIT NEWS

Neuralink, що належить Ілону Маску, розпочинає перше клінічне випробування нейрочипів на людях та оголошує пошук добровольців.

Компанія отримала відповідний дозвіл від Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA). Про це вона повідомила в офіційному блозі.

Мета випробування – перевірити, наскільки безпечний і функціональний інтерфейс «мозок-комп'ютер» під назвою Link.

Дослідження PRIME (скорочення від Precise Robotically Implanted Brain-Computer Interface) – новаторське випробування медичного пристрою, що дає людям змогу керувати комп’ютерним курсором або клавіатурою, використовуючи лише свої думки.

Взяти участь у випробуваннях можуть лише люди віком від 22 років із «квадріплегією внаслідок травми шийного відділу спинного мозку або бічним аміотрофічним склерозом (БАС)». Простіше кажучи, до експерименту допущені люди з паралічем.

Дослідження, яке триватиме близько 6 років, випробовуватиме відразу три розробки:

  • імплант N1;
  • робота-хірурга R1, який фактично імплантує пристрій;
  • програму N1 User App, яка під’єднується до імпланту та перетворює сигнали мозку в дії комп’ютера.

Нагадаємо, що за планами Neuralink випробування нейрочипів на людях мало розпочатися ще навесні. Однак у березні цього року стало відомо, що регулятор FDA відмовив компанії Ілона Маска у випробуванні нейрочипів на людях.

Регулятор тоді визначив десятки проблем, які Neuralink мала вирішити перед тестуванням на людях.

Основні побоювання стосувалися літієвої батареї пристрою. Дослідники акцентували на тому, що крихітні дроти імплантату можуть мігрувати до інших областей мозку. Також вони висловили побоювання, що чип неможливо буде безпечно видалити.

Тоді ж зазначалося, що якщо Neuralink вирішить проблеми із чипом, вона зможе подати повторний запит.

Торік Neuralink зазнала шквалу критики за експерименти над тваринами. Комітет лікарів за відповідальну медицину подав офіційну скаргу на компанію Ілона Маска, стверджуючи, що вона проводить «інвазивні та смертельно небезпечні експерименти над мозком».

У грудні 2022 року почалося розслідування щодо діяльності Neuralink у зв’язку із потенційними порушеннями правил поводження з тваринами. Як було сказано у документах, що стосуються справи, з 2018 року під час експериментів Neuralink загинули 1,5 тисячі представників фауни.

Ілон Маск усі звинувачення відкидав і заявляв, що після імплантації чипа жодна тварина не померла. Проте раніше Neuralink підтверджувала факт евтаназії кількох піддослідних звірів через розвиток інфекцій та інших побічних ефектів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.