ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

OpenAI, власник ChatGPT, вивчає можливість створення власних мікросхем ШІ

author avatar ProIT NEWS

За інформацією джерел, OpenAI розглядає можливість створення власних чипів штучного інтелекту і вивчає варіанти придбання компаній –виробників мікросхем, повідомляє Reuters.

Генеральний директор Сем Альтман вважає придбання нових чипів ШІ головним пріоритетом для компанії. Зусилля отримати більше чипів пов’язані з двома основними проблемами, які визначив Альтман: нестача передових процесорів, які забезпечують роботу програмного забезпечення OpenAI, і «захмарні» витрати, пов’язані з використанням апаратного забезпечення, необхідного для забезпечення роботи та продуктів OpenAI.

З 2020 року OpenAI розробляє свої технології генеративного ШІ на величезному суперкомп’ютері, створеному компанією Microsoft, який використовує 10 тисяч графічних процесорів Nvidia.

Використання ChatGPT коштує компанії дуже дорого. Згідно з аналізом Bernstein, кожен запит коштує приблизно 4 центи. Якщо запити ChatGPT зростуть до десятої частки масштабу пошуку Google, для підтримки роботи буде потрібно приблизно $48,1 млрд на графічні процесори й приблизно $16 млрд на рік витратити на чипи.

Поки що немає інформації, чи продовжить OpenAI створення власного спеціального чипа. За словами експертів галузі, це могло б стати великою стратегічною ініціативою та потребувати великих інвестицій в сотні мільйонів доларів на рік. Але навіть якщо OpenAI виділить ресурси для реалізації цієї стратегії, це не гарантує успіху.

Придбання компанії-виробника чипів могло б пришвидшити процес створення власного чипа OpenAI, як це сталося з Amazon.com після придбання Annapurna Labs у 2015 році.

За словами одного з джерел, OpenAI розглядає можливість придбання виробника чипів, але якого саме – невідомо.

Реалізація планів OpenAI на створення власних чипів ШІ або придбання компанії-виробника може тривати кілька років, протягом яких компанія залишатиметься залежною від комерційних постачальників, таких як NVIDIA й Advanced Micro Devices (AMD.O).

Деякі великі технологічні компанії роками створювали власні процесори, але результати були обмеженими. Проєкт Meta з виробництва спеціалізованих чипів зіштовхнувся з проблемами, через які компанія відмовилася від деяких своїх чипів ШІ. Зараз вона працює над новим чипом, який охоплюватиме всі види роботи ШІ.

Головний інвестор OpenAI, Microsoft також розробляє власний чип ШІ, який наразі тестує OpenAI. Ці плани можуть сигналізувати про подальше дистанціювання двох компаніями.

Попит на спеціалізовані чіпи ШІ різко зріс після запуску ChatGPT минулого року. Спеціальні чипи або прискорювачі ШІ необхідні для навчання та запуску новітньої генеративної технології ШІ. NVIDIA є одним із небагатьох виробників мікросхем, які виробляють потрібні мікросхеми ШІ та домінують на ринку.

Раніше ми повідомляли, що NVIDIA заявила про створення нових суперкомп'ютерів генеративного ШІ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.