ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Oracle CloudWorld 2023: 6 ключових ШІ-оновлень

author avatar ProIT NEWS

Компанія Oracle на своїй щорічній конференції CloudWorld 2023 випустила низку продуктів та оновлень, зосереджених навколо наступного покоління штучного інтелекту.

Зокрема, було випущено нову службу штучного інтелекту на основі API й оновлення для Database 23c, MySQL HeatWave, програм Fusion Cloud та інших продуктів, повідомляє InfoWorld.

Останні кілька місяців конкуренти-постачальники технологій, такі як AWS, Google, Microsoft, Salesforce й IBM, теж інтегрували генеративний ШІ у свої продукти.

Oracle зробила ставку на генеративний ШІ. Щоб задовольнити цей попит, компанія представила продукти на основі своєї трирівневої генеративної стратегії ШІ. Ось кілька ключових висновків:

Oracle представляє свою службу генеративного ШІ разом із LLM Cohere

Розробка дасть змогу підприємствам інтегрувати інтерфейси великої мовної моделі (LLM) у свої програми через API. Служба на основі API також розроблена таким чином, що дозволяє підприємствам удосконалювати LLM Cohere, використовуючи власні дані, щоб отримати більш точні результати за допомогою процесу під назвою Retrieval Augmented Generation (RAG).

Також Oracle було оновлено кілька пропозицій на основі ШІ, зокрема Oracle Digital Assistant, OCI Language Healthcare NLP, OCI Language Document Translation, OCI Vision, OCI Speech та OCI Data Science.

Database 23c від Oracle отримує векторний пошук для підтримки генеративного ШІ

Oracle оновлює свою пропозицію Database 23c набором функцій під назвою AI Vector Search. Ці функції та можливості включають новий векторний тип даних, векторні індекси та SQL-оператори векторного пошуку, які дозволяють базі даних Oracle зберігати семантичний вміст документів, зображень та інших неструктурованих даних як вектори та використовувати їх для виконання швидких запитів на схожість.

Векторний пошук у Database 23c дасть змогу підприємствам додавати інтерфейс природної мови на базі LLM до програм, створених на базі даних Oracle, а також на її Autonomous Database.

Інші оновлення пропозицій бази даних Oracle – загальна доступність Database 23c, Exadata Exascale наступного покоління, а також оновлення служби Autonomous Database і GoldenGate 23c.

Oracle MySQL HeatWave отримує Vector Store з ШІ-функціями

‌‌Щоб дозволити підприємствам працювати зі своїм хмарним сервісом аналітики даних, який отримав назву MySQL HeatWave, компанія Oracle додала новий Vector Store разом із деякими функціями генеративного ШІ.

Новий Vector Store, який також знаходиться у приватному прев’ю, може приймати документи у різних форматах і зберігати їх як вбудовані елементи, згенеровані за допомогою моделі кодера, щоб швидше обробляти запити.

Додані функції генеративного ШI містять інтерфейс на основі великої мовної моделі (LLM), який дає змогу корпоративним користувачам взаємодіяти з різними аспектами служби, включно з пошуком різних файлів, природною мовою.

Також оновлено компоненти AutoML і MySQL Autopilot, а ще – підтримку JavaScript і функцію масової обробки.

Oracle Fusion Cloud CX, ERP і SCM отримали ШІ-функції

Майже всі пакети Oracle Fusion Cloud, такі як Cloud Customer Experience (CX), Human Capital Management (HCM), Enterprise Resource Planning (ERP) і Supply Chain Management (SCM), оновлено за допомогою Oracle Cloud Infrastructure (OCI) – сервісу з генеративним ШІ.

Для постачальників медичних послуг Oracle запропонує версію свого генеративного помічника на основі ШІ, який базується на службі генеративного штучного інтелекту OCI під назвою Oracle Clinical Digital Assistant.

Oracle оновлює пакети Fusion Cloud, щоб допомогти медичним компаніям

Oracle оновила кілька програм у своїх різноманітних пакетах Fusion Cloud, щоб узгодити їх із підтримкою варіантів використання для своїх корпоративних клієнтів зі сфери охорони здоров’я.

Очікується, що ці оновлення (включно зі змінами у кількох програмах в ERP, HCM, EPM і SCM Fusion Clouds) допоможуть медичним підприємствам уніфікувати роботу та покращити обслуговування пацієнтів.

Інші оновлення, включно з розподіленими хмарними пропозиціями

Oracle продовжує розширювати свої розподілені хмарні пропозиції, такі як Oracle Database@Azure та MySQL HeatWave Lakehouse на AWS.

У межах Database@Azure компанія розміщує апаратне забезпечення бази даних Oracle (включно з Oracle Exadata) і програмне забезпечення в Центрах обробки даних Microsoft Azure. Таким чином компанія надає клієнтам прямий доступ до служб баз даних Oracle, які працюють на Oracle Cloud Infrastructure (OCI) через Azure.

Oracle Alloy, яка є платформою хмарної інфраструктури, також стала загальнодоступною для постачальників послуг, інтеграторів, незалежних постачальників програмного забезпечення й усіх, хто хоче розгорнути власні хмарні служби для клієнтів.

Раніше ProIT повідомляв, що Cisco, Arista, HPE, Intel об’єдналися для покращення Ethernet для інфраструктур ШІ.

Також ми розповідали про анонсований Microsoft Copilot, який буде доступний у Windows, Edge та Microsoft 365.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.