ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Oracle прагне прискорити інновації у застосунках на основі Java

author avatar ProIT NEWS

З останньою версією Java командам DevOps, які створюють і розгортають застосунки з найпоширенішою мовою програмування, стане легше і швидше впроваджувати інновації. Про це повідомляє DevOps.com.

Жорж Сааб, старший віцепрезидент Oracle Java Platform, сказав, що Java 22 є унікальною в історії Java. Вона спеціально розроблена, щоб дозволити розробникам використовувати можливості, доступні в бета-версії та попередньому перегляді, продовжуючи працювати з іншими функціями, які підтримуються у мові програмування. Загальна мета полягає в тому, щоб прискорити темп інновацій у середовищах на основі застосунків Java.

Останнє видання Java Development Kit (JDK) надає попередній доступ до можливостей, розроблених у межах ініціативи Project Amber. Це спрощує вираження рядків, які містять значення, обчислені під час виконання, а також покращує безпеку програм, які створюють рядки із значень, наданих користувачем, і передати їх іншим системам.

Тим часом ініціатива Project Loom, також доступна в попередній версії, оптимізує обробку і скасування помилок таким чином, що покращує спостережуваність за допомогою інтерфейсу прикладного програмування (API), який забезпечує структурований паралелізм. Тоді як можливість Scoped Values забезпечує спосіб обміну незмінними даними в межах і через нитки.

Ініціатива Project Panama додає Vector API, що обіцяє компілювати інструкції під час виконання, коли, наприклад, використовуються методи генерації з доповненим пошуком (RAG) для розширення моделей штучного інтелекту (AI).

Java 22 також додає API, щоб дозволити програмам Java безпечно взаємодіяти з кодом і даними, що виконуються в пам’яті поза середовищем виконання Java.

Найважливіше те, що з точки зору продуктивності застосунків остання ітерація мови оптимізує процеси збирання сміття в пам’яті, щоб зменшити кількість разів, коли програма Java могла б інакше бути призупинена.

Незважаючи на кількість альтернативних мов програмування, більшість програм корпоративного класу продовжують створювати на Java. Хоча багато розробників принаймні знайомі з кількома мовами програмування, більшість надають перевагу одній із основних мов.

Особливо розробники Java виявили невелике бажання відмовлятися від цієї мови, навіть коли з’явилися інші мови програмування, такі як JavaScript, які або простіші у використанні, або, як у випадку з Rust, можуть надавати надійніші можливості безпеки.

У деяких випадках розробники все ще використовують версії 8, 11 або 17. Може минути деякий час, перш ніж більшість розробників Java будуть готові перейти до Java 22.

Читайте також на ProIT: Oracle попереджає, що оновлення macOS 14.4 порушує роботу Java на процесорах Apple.

Раніше ми розповідали про нові функції у Java 22.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.