ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Oracle випустив загальнодоступну версію Java 21

author avatar ProIT NEWS

Oracle зробив загальнодоступною версію Java 21 – найпопулярнішої у світі мови програмування та платформи розробки. Java 21 (Oracle JDK 21) забезпечує тисячі вдосконалень продуктивності, стабільності та безпеки.

Oracle надав ранній доступ до понад 15 удосконалень набору для розробки Java (JDK), повідомляє Devops.com.

Ця версія є останньою версією з довгостроковою підтримкою (LTS) після JDK 17 й отримує як мінімум 8 років підтримки. Також компанія повідомила, що довгострокова підтримка Java 11, випущена 5 років тому, продовжена до січня 2032 року.

Про ці удосконалення було оголошено на конференції Oracle CloudWorld 2023. Вони містять підтримку віртуальних потоків для покращення загальної пропускної здатності й додавання підтримки векторного інтерфейсу програмування застосунків (API), що спрощує створення програм Java, які включають моделі штучного інтелекту (AI).

Java 21 також підтримує неназвані класи, змінні, основні методи екземплярів тощо.

Джордж Сааб, старший віцепрезидент Oracle Java Platform і голова правління OpenJDK, сказав, що метою компанії є спрощення доступу до останніх інновацій, які будуть додані до майбутніх версій Java.

Окрім Vector API, Project Panama додає Foreign Function & Memory API. Project Loom, на додаток до віртуальних потоків, додає значення з областю дії та підтримку структурованого паралелізму. Також пропонується більш ефективний механізм збору сміття.

Oracle бере на себе зобов’язання щодо довгострокової підтримки Java 21 протягом принаймні 8 років, щоб заохотити організації розпочати роботу з цією версією Java вже сьогодні.

Крім того, Oracle робить доступним Java Playground у службі Oracle Cloud Infrastructure (OCI), де розробники можуть створювати код Java за допомогою цієї версії без необхідності локального середовища виконання або інтегрованого середовища розробки (IDE).

Загалом Java переживає ренесанс після того, як більше організацій почали брати участь у проєктах, коли основна платформа стала доступною за ліцензією OpenJDK з відкритим кодом.

«Насправді спільнота Java зараз приймає багато концепцій, вперше впроваджених в інших мовах програмування. Це дає змогу організаціям, наприклад, керувати ініціативами цифрової трансформації бізнесу, які залежать від модернізації застарілих програм. У межах цих зусиль швидкість, з якою програми Java розгортаються у хмарі, значно зросла», – зазначає DevOps.com.

Незважаючи на кількість альтернативних мов програмування, багато корпоративних ІТ-організацій залишаються відданими Java. Замість того, щоб перенавчати розробників, рентабельніше дозволити їм продовжувати створювати програми за допомогою мови програмування, яку вони вже знають.

Зараз багато організацій переходять на Java 17. Незрозуміло, скільки організацій пропустять Java 17 і перейдуть на Java 21 із попередніх версій Java, але очевидно, що Oracle прагне скоротити час затримки між переходом із попередніх версій Java до Java 21.

Більшість організацій продовжуватимуть розгортати Java-застосунки скрізь – від краю мережі до хмари. Ці програми будуть написані на мові програмування, яка існувала понад два десятиліття і продовжує розвиватися та дозрівати для наступної ери розробки програм.

Раніше ProIT повідомляв, що Java 18 Simple Web Server дозволяє використовувати інструмент командного рядка або API для розміщення файлів.

Також ми писали, що російська хакерська група шпигувала за українськими військовими за допомогою JavaScript-коду.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.