ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Samsung представляє перший у світі дисплей QD-LED: технологія, яка може замінити OLED

author avatar ProIT NEWS

Samsung Display продемонстрував кілька продуктів на Display Week 2024, у тому числі прототип монітора з технологією, яка може з часом замінити OLED.

Як повідомляє Techspot, корейський гігант представив перший у світі 18-дюймовий QD-LED-дисплей, який компанія називає технологією самовипромінювання наступного покоління.

Останнім часом панелі QD-OLED з’явилися в кількох телевізорах і моніторах, включно з Asus PG32UCDM. QD-LED, також відомий як NanoLED, QDEL або електролюмінесцентний пристрій із квантовими точками, також є самовипромінюючим, він подає електрику безпосередньо на квантові точки.

«Ця технологія самовипромінювання наступного покоління містить пікселі QD RGB, що випромінюють світло безпосередньо через поточний накопичувач без потреби в OLED», – пояснили в компанії.

Samsung заявляє, що QD-LED пропонує широку колірну гаму та високу точність кольору. Оскільки QD-LED не містить жодного органічного матеріалу, він не схильний до пошкоджень, які часто спостерігаються в OLED-панелях.

Ще одна перевага QD-LED полягає в тому, що стабільні властивості матеріалу панелей роблять можливим їх виготовлення за допомогою струменевого друку (IJP), який TCL використовує для своїх OLED-телевізорів. Це підвищує ефективність виробництва та знижує витрати при виробництві великих партій. У панелях QD-LED також використовуються екологічно чисті квантові точки без кадмію.

QD-LED, представлений Samsung має розміри 18,2 дюйма та роздільну здатність 3200 x 1800 (202 пікселів на дюйм) із яскравістю лише 250 ніт. Але набір є прототипом і найбільшим із тих, які Samsung показала на сьогодні (раніше були 12-дюймова та 14-дюймова версії).

Shoei Chemical із Японії, новий власник компанії Nanosys, яка створює QD-LED, заявила, що планує прискорити розробку технології відображення і може почати повне виробництво не раніше 2025 або 2026 років. FlatpanelsHD зазначає, що головною проблемою, яка стоїть перед QD-LED, є термін служби синьої квантової точки.

Під час заходу компанія Samsung продемонструвала й інші продукти. Зокрема, ультратонкі OLED-панелі, 3D-панель OLED без окулярів і дисплей OLEDoS для гарнітур XR.

Раніше повідомлялося, що дочірня компанія TCL TCL CSOT продемонструвала дисплей 4K із частотою оновлення 1000 Гц на Display Week 2024. Передбачалося, що перша панель 1000 Гц матиме роздільну здатність 1080p або 1440p.

Читайте також на ProIT: Samsung створила дослідницьку лабораторію для створення напівпровідника, призначеного для задоволення вимог до інтенсивної обробки даних, які компанія називає штучним загальним інтелектом або AGI.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.