ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Що таке Claude 3 і чи кращий він ніж ChatGPT?

author avatar ProIT NEWS

Компанія Anthropic, яку підтримує Google, нещодавно запустила Claude 3 – тріо мовних моделей, які відповідають потребам й уподобанням різних користувачів. Про це йдеться в матеріалі Read Write.

Що таке Claude 3 і що він може робити?

Генеративне сімейство ШІ Claude включає три моделі: Haiku, Sonnet та Opus.

За інформацією Anthropic, найсучасніші моделі пропонують дедалі потужнішу продуктивність, що дає змогу користувачам вибирати оптимальний баланс інтелекту, швидкості та вартості для конкретного застосування.

Opus є найінтелектуальнішою моделлю, яка перевершує аналоги за більшістю загальних тестів оцінки систем ШІ. На вебсайті Anthropic стверджується, що Opus має експертні знання на рівні бакалавра й експертне міркування на рівні магістра, а також здатний виконувати базові математичні обчислення.

В Anthropic запевняють, що Opus демонструє майже людський рівень розуміння та вільно виконує складні завдання.

Haiku є найшвидшою та найефективнішою моделлю на ринку для своєї категорії інтелекту, переконані в Anthropic. Haiku здатний читати й осмислювати дані та дослідницькі статті менш ніж за 3 секунди.

Sonnet ідеально підходить для завдань, які вимагають миттєвої відповіді, таких як пошук інформації або автоматизація продажів.

У компанії стверджують, що сімейство Claude 3 здатне підтримувати живі чати з клієнтами, виконувати завдання з автозавершенням і вилученням даних у режимі реального часу. Водночас усі моделі Claude 3 досить складні для обробки широкого спектру візуальних форматів, фотографій, графіки та діаграм.

Наскільки хороший Claude 3?

Claude 3 використовує великий набір складних фактичних запитань, які спрямовані на виявлення відомих недоліків у поточних моделях. Відповіді поділяються на правильні відповіді, неправильні відповіді та визнання невизначеності, коли модель не впевнена у відповіді.

У Claude 3 Anthropic вдалося значно підвищити точність своїх моделей порівняно з попередніми версіями, а також удвічі підвищити точність відповіді на складні відкриті запитання і зменшити кількість неправильних відповідей порівняно із Claude 2.1.

У таблиці на вебсайті Anthropic кожне сімейство Claude 3 порівнюється із GPT-4 та GPT-3.5. Отримані результати показують набагато більшу точність щодо Claude 3.

Haiku, найменш інтелектуальний і дорогий член сімейства, демонструє значно вищі рівні точності, ніж GPT-3.5, включно зі знаннями студентського рівня, математикою у початковій школі, кодуванням та аналізом тексту.

Найрозумніший і найдорожчий із тріо, Opus, демонструє вищі рівні точності, ніж GPT-4. У компаніях говорять, що Opus настільки точний і складний, що зрозумів про його тестування.‌

Claude 3 - це краще, ніж ChatGPT?

Скільки коштує Claude 3?

Claude сам по собі можна використовувати безкоштовно з обмеженнями використання, тоді як для Claude Pro є місячна підписка вартістю $20.

API Claude 3 має три рівні ціноутворення, які відповідають рівням трьох членів його сімейства.

Haiku, описаний Anthropic як легкий і швидкий, має ціну на вході $0,25 за мільйон токенів і $1,25 за мільйон токенів на виході.

Sonnet коштує $3 за мільйон токенів для введення та $15 за мільйон токенів для виведення.

Opus коштує $15 за мільйон токенів для введення та $75 за мільйон токенів для виведення.

Чи кращий Claude 3 за ChatGPT?

В Anthropic cтверджують, що їхнє сімейство Claude 3 набагато краще, аніж пропозиція OpenAI GPT. Результати вимірювання точності свідчать про те, що вони мають серйозні аргументи щодо цього.

Tech.co нещодавно провів детальний тест, щоб визначити, який ШІ переважає, поставивши 13 різних запитань, призначених для перевірки міркувань, обробки природної мови, етики, креативності, мозкового штурму та формул для роботи з електронними таблицями.

Результати були досить однозначними. Аналітики сказали, що Claude 3 дав кращі відповіді в семи тестах, а ChatGPT переміг у трьох. Було чотири нічиї, де відповіді були майже однаковими.

Claude 3 представив кращі, детальніші та більш вишукані відповіді на етичні запитання, створив кращі описи продуктів, краще проаналізував текст, надав більш точну фактичну інформацію та написав кращі вірші.

ChatGPT вийшов на перше місце у створенні формул для електронних таблиць, написанні електронних листів і творчому написанні.

Для простих підказок ви, ймовірно, не побачите великої різниці у відповідях між цими ШІ. Однак Claude 3 здатний краще вирішувати складніші та детальніші завдання, які більше підходять для комерційних чи освітніх потреб.

Раніше ми повідомляли, що Google збирається інвестувати $2 мільярди у конкурента OpenAI Anthropic. Anthropic є розробником Claude 2 – чат-бота, що конкурує із ChatGPT OpenAI. Його використовують такі компанії, як Slack, Notion і Quora.

Claude 2 має здатність узагальнювати до 75 тисяч слів, що еквівалентно довжині книги. Користувачі можуть вводити великі набори даних і запитувати підсумки у формі пам’ятки, листа чи історії. Натомість ChatGPT може обробляти приблизно 3 тисячі слів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.