ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

ШІ приходить у спортзал: в Техасі відкрився тренажерний зал з віртуальними тренерами

author avatar ProIT NEWS

Lumin Fitness – це не звичайний тренажерний зал. Таких тренажерів не існує – принаймні фізично. Віртуальні тренери зі штучним інтелектом з високих світлодіодних екранів вздовж стін дають поради відвідувачам тренажерного залу під час інтенсивних тренувань.

ШІ набуває все більшого поширення у фітнесі, але він зазвичай використовується в таких продуктах, як розумні дзеркала, програми для тренувань і розумні камери. Засновники Lumin Fitness стверджують, що це перший тренажерний зал у своєму роді, який повністю інтегрував ШІ в студію, повідомляє MIT Technology Review.

Вони також впевнені, що їхня система тренерів зі штучним інтелектом спонукатиме людей почати тренуватися, навіть якщо вони раніше не відвідували тренажерні зали.

Ідея полягає в тому, щоб запропонувати більш персоналізований підхід до фітнесу, що виключає взаємодію з досвідченими тренерами-людьми, які можуть змусити клієнтів відчувати страх або втрату мотивації.

У затемненому просторі студії може одночасно розміститися до 14 осіб, які виконують програму індивідуальних тренувань або беруть участь у високоінтенсивному функціональному тренінгу.

Кожен учасник тренується на визначеній станції перед великими, від стіни до стіни, світлодіодними екранами. Ці екрани маскують датчики, які відстежують як рухи спортсмена, так і спеціально створене обладнання тренажерного залу: гантелі, медичні м’ячі, скакалки тощо.

Клієнти можуть вибрати свого ШІ-тренера за допомогою програми для смартфонів тренажерного залу. Можна обрати тренера з чоловічим або жіночим голосом, вибрати характер тренера, його метод тренування. Аудіопоради тренерів подаються через навушники та супроводжуються музикою на вибір учасника.

Під час розминки до та після тренування на світлодіодних екранах відображається безлика гуманоїдна фігура, яка виконує рухи як візуальна допомога.

Після початку тренування на екранах відображаються прості мотиваційні ігри, які заохочують учасників наповнювати віртуальний кошик м’ячами, наприклад виконуючи присідання або будувати віртуальну вежу з блоків щоразу, коли вони закінчують якусь вправу.

Цей гейміфікований підхід до фітнесу може виявитися мотивувальним для деяких людей, каже Енді Лейн, професор спортивної психології з Університету Вулвергемптона у Великобританії.

«Йдеться про забезпечення достатнього підкріплення, щоб задіяти рецептори дофаміну, і людина хоче зробити це знову», – зазначив фахівець.

Датчики дозволяють системі Lumin Fitness відстежувати кількість виконаних клієнтами повторень і слідкують за технікою виконання вправ. Наприклад, якщо клієнти вигинають спину, коли мають тримати спину прямо, система не зараховує це як завершений рух, доки вправа не буде виконана правильно. Це допомагає людям отримати максимальну користь від кожної вправи й уникнути травм у процесі.

Також система відстежує розвиток клієнтів. У майбутньому компанія планує навчити систему розпізнавати, коли хтось вважає вправи занадто легкими, дозволяючи їй рекомендувати більшу вагу або різні види рухів.

Олівія Лорд, помічник бейсбольної команди «Техаські рейнджери», кілька місяців тому була однією з перших, хто почав займатися з ШІ-тренером.

«Спортзал зазвичай для мене не є безпечним місцем. Там справді страшно і незручно. Але в цьому спортзалі – все дуже захопливе й інтерактивне. Завдяки гейміфікації я можу бачити роботу, яку я докладаю, а ви зазвичай цього не бачите», – каже вона.

Хоча завжди знайдуться відвідувачі тренажерного залу, які віддадуть перевагу спілкуванню з тренерами-людьми, є підстави вважати, що багато людей були б не проти тренуватися за допомогою систем ШІ. Про це каже Ніл Кронін, професор біології фізичних вправ з Університету Ювяскюля, Фінляндія, який вивчає, як методи ШІ можуть покращити аналіз рухів людини.

Зростання популярності терапії та ботів-супутників на основі ШІ показує, що деякі люди відчувають себе комфортніше, взаємодіючи з машинами, ніж з іншими людьми, зазначає він.

«Особисто я був би радий взяти участь у чомусь подібному, зокрема, щоб побачити силу чи витривалість чи будь-які переваги, які я отримаю від тренувань. Я не думаю, що навчання на основі ШІ буде гіршим у цьому відношенні. Навпаки, якщо ШІ справді зможе відстежувати мої дані протягом тривалого періоду та персоналізувати програму для мене, можливо, мені буде краще використовувати цей підхід», – розповів фахівець.

Читайте також на ProIT: Meta випустила власний ШІ-сервіс MusicGen, який створює музику.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.