ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Системні параметри та інтерфейси застосунків «переїдуть» в macOS 15

author avatar ProIT NEWS

Компанія Apple збирається перевпорядкувати меню та інтерфейси застосунків у macOS 15, причому системні налаштування зазнають найбільшої реорганізації з моменту редизайну програми. Про це повідомляє AppleInsider.

Відповідно до звіту, Apple налаштує параметри системи таким чином, щоб параметри в лівому стовпці були впорядковані на основі пріоритету та загальної важливості.

Наприклад, розділ, який містить сповіщення та налаштування звуку, буде переміщено нижче у списку.

Цей крок супроводжується різними покращеннями, пов’язаними з музикою та аудіо, зокрема розумними переходами між піснями й новою функцією Passthrough для певного звукового обладнання.

Розділ із загальними налаштуваннями тепер буде розташований безпосередньо під ключовими параметрами мережі. Загальні параметри ймовірно включають найважливіші параметри, які користувач налаштовує в будь-якій операційній системі Apple, тому має сенс розташувати цей розділ вище у списку.

Шпалери та параметри, пов’язані з дисплеєм, більше не будуть частиною окремого розділу, а натомість будуть об’єднані разом з іншими параметрами. Це означає, що налаштування, пов’язані з дисплеєм, тепер будуть розташовані поруч із загальними налаштуваннями, налаштуваннями доступності тощо.

Компанія майже напевно запровадить різні шпалери як спосіб встановлення візуальної ідентичності macOS 15. Не схоже, що будь-які нові параметри, пов’язані з фоновим малюнком, з’являться в наступній ітерації macOS.

Параметри конфіденційності та безпеки буде переміщено в більш розумне місце поруч із пов’язаними параметрами, на відміну від поточного розташування поруч із загальними налаштуваннями.

Тепер вони будуть розташовані поруч із налаштуваннями для екрана блокування, Touch ID, користувачів і груп, дотримуючись чіткого шаблону, оскільки Apple має намір зблизити пов’язані налаштування.

У macOS 15 перша група списку системних налаштувань (Wi-Fi, Bluetooth і мережа) залишиться на своєму місці. А групу налаштувань сповіщень, яка зараз займає другий слот, буде переміщено далі у списку.

Панель «Конфіденційність і безпека» буде переміщено до групи, яка наразі очолюється «Екраном блокування», а налаштування Siri та Spotlight перемістяться до розділу списку з обліковими записами Інтернету та Game Center.

Інші загальні зміни інтерфейсу включають оновлення для AirDrop і нову монохромну піктограму панелі меню для Siri.

AppleInsider також повідомляє, що нове налаштування облікового запису iCloud, окреме від поточного налаштування в Apple ID, буде доступне в розділі «Облікові записи Інтернету». Але у публікації не уточнюється, чим він відрізнятиметься від налаштувань iCloud, які наразі знаходяться в системних налаштуваннях > Інтернет-облікові записи в macOS 14.5.

Оновлення системних налаштувань також відображає перейменування Apple «Apple ID» на «Apple Account». Згідно з даними AppleInsider, обліковий запис компанії також може реалізувати нові елементи інтерфейсу й анімацію для процесу двофакторної автентифікації.

Крім того, триває робота над новою функцією під назвою Printable Account Recovery Summary, але подробиць щодо цього поки не надано.

Читайте також на ProIT про macOS 15: усе, що потрібно знати про наступне велике оновлення Mac.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.